Pazar, Mart 7, 2021

Bitcoin madencileri Çin’den İsveç ve Norveç’e göç ediyor

Çin, Daha fazla istikrar ve düşük elektrik fiyatları için Batı’ya göç eden Bitcoin madencisinin operasyonlarından payını kaybetti. Bitcoin madencileri ücret gelirini günde 2 milyon dolara çıkarıyor.

2020, Bitcoin’e fiyatının ötesine geçen değişiklikler getirdi. Çin’den Batı’ya kripto madencilerinin göçü fark edilmedi. Bir Bloomberg raporu, İskandinav ülkelerindeki elektrik fiyatlarındaki düşüşün madencilik havuzlarının küresel düzeyde yeniden düzenlenmesini hızlandırabileceğini gösteriyor.

Rapora göre Bitcoin’in 2017 yılında İsveç ve Norveç’te faaliyete geçen madencilik havuzları kar almaya başladı. Bitcoin fiyatını yeni zirvelere çıkaran ralli, madencilerin göçünde belirleyici bir faktör oldu.

Bununla birlikte, belirtilen ülkeler iklim dinamiklerinde ılıman sıcaklıklara yol açan bir değişiklik gördü. Bu nedenle, Bloomberg’e göre İskandinav bölgesi elektrik üretiminde fiyatların “uzun süre 0’a yakın kalmasına” izin veren bir artış yaşadı.

Norveç ve İsveç’teki elektrik hizmetlerinin ortalama fiyatları, Avrupa Birliği’ndeki diğer ülkelere kıyasla çok daha düşüktür. Fiyatlardaki düşüş özellikle sanayi sektörünün lehine oldu. Bu anlamda, Genesis Mining Ltd. operasyon müdürü Philip Salter, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, İsveç’teki operasyonlarından elde edilen karların 2020’de üç katına çıktığını söyledi.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://www.bloombergquint.com/onweb/bitcoin-miners-in-nordic-region-get-a-boost-from-cheap-power

Wattsight AS’nin analiz başkanı Tor Reier Lilleholt, bölgenin dünyadaki elektrik hizmeti için en düşük fiyatlara sahip olduğunu ekledi. Ek olarak, madenciler yenilenebilir ve kömür içermeyen enerjiyi nükleer, rüzgar veya hidroelektrik teknolojisiyle kullanıyor. Yatırımcıların kripto piyasasına girerken dikkate almaya başladıkları bir faktör. Philip Salter şunları ekledi:

“Bitcoin yatırımcıları daha halka açık hale geldikçe ve daha fazla istikrar ve kritik güvenlik istedikçe, Çin’deki madencilikten İsveç gibi batı ülkelerinde madenciliğe çok önemli bir stratejik geçiş var. Bitcoin madenciliğinde dikkat edilmesi gereken en büyük gelişmelerden biridir.”

Bitcoin Madenciliğinin Geleceği (BTC)

Dünya Bankası verileri, İskandinav bölgesindeki elektrik hizmeti fiyatlarının Çin’dekinden daha düşük olduğunu ve 2020 boyunca özellikle düşük olduğunu gösteriyor. BTC fiyatlarındaki artışla birlikte, madenciler operasyonlarının boyutunu da artırabildiler. İskandinav bölgesi. CoinMetrics’ten alınan veriler, madencilerin günde yaklaşık 2 milyon dolar ücret aldığını gösteriyor.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/lopp/status/1343552834042736640/photo/1

CNF tarafından bildirildiği üzere, Çin’deki Bitcoin madencileri nispeten zor bir yıl geçirdi. Çin hükümeti, madencilik havuzu operatörlerinin hesaplarını ve ödeme yöntemlerini donduran kapsamlı bir yolsuzlukla mücadele ve kara para aklama operasyonu başlattı. Kripto Çin’deki döviz yöneticileri de yetkililer tarafından hedef alındı.

Çin hükümeti kripto para ticaretini resmi olarak yasaklamadı, ancak girişimi madencilerin hayatta kalmasını zorlaştırdı. QCP Capital firmasının Kasım ayı verilerine göre, Çin’deki madencilik faaliyetlerinin %74’ü askıya alındı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,761.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22