Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitcoin madencileri BTC satmaya başladı!

Bitcoin’deki fiyat artışından yararlanan madencilerin Bitcoin satışlarını hızlandırdığı belirlendi.

Veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından geliştirilen MPI endeksi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Endeks puanı, madencilerin cüzdanlarından çıkan Bitcoin miktarının bu sayının bir yıllık hareketli ortalamasına bölünmesiyle elde edilir. Fiyat 15.580 dolar seviyesindeyken, ÇBYE endeksi 4.69 puandı. CryotoQuant’a göre 2’nin üzerindeki değerler çoğu madencinin satış yaptığını gösteriyor.

Kaynak: CryptoQuant

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Ekim ayının başından beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Geçen ay 10 bin 666 dolar ile açılan Bitcoin, son 5 haftayı bir önceki haftaya göre üst üste kapattı. Dün ilk saatlerde 15 bin 968 dolar seviyelerini gören kripto para, an itibari ile $ 17,123.01dolardan el değiştiriyor. Yurt içi kripto para borsalarında fiyat 131.000 TL civarında.

Google verilerine göre FOMO henüz aktif değil

Son dönemde Bitcoin fiyatı önemli ölçüde artmış olsa da, verilere göre FOMO (bir fırsatı kaçırma korkusu) henüz yerinde değil. Google arama sonuçlarındaki hacmi gösteren Google Trends’e göre dünya genelinde “bitcoin fiyatı” arama sorgusu için mevcut değer 10 oldu. Bitcoin’in 20 bin dolara yükseldiği Aralık 2017’de bu değer 93 oldu. Aslında Mayıs ayının ikinci haftasında Bitcoin’in üçüncü blok ödülü yarılanmasının ardından görülen değer 19’du. Bu nedenle Google verilerine bakıldığında, bireysel yatırımcıların Bitcoin’in son rallisi karşısında sakin kaldığı ve dönmediği söylenebilir. alış. Öte yandan, Bitcoin’in yükselmesi için hala yer olduğu anlamına da gelebilir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09