Pazartesi, Nisan 19, 2021

Bitcoin madenci hareketlerini izlemek neden önemli!

Ayı tarafından yönlendirilen bir düzeltmenin durumu, en zorlu boğa koşularında bile her zaman ortalıktadır. Şu anda benzer bir durum oluyor ve birçok kişi hala Bitcoin’in performansının daha felaket bir hal almasını bekliyor.

Yazı sırasında, Bitcoin 50.000 $ ‘ın yukarı hareket etmek için toparlanırken, bazı önemli zincir içi ölçümler, özellikle madenciler tarafında satış baskısının henüz bitmemiş olabileceğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Bitcoin Madencilerinin Çoğaltılmış Çıkışı, Hacimler yükselişte

Glassnode’a göre veriler, Bitcoin Miner Outlow Multiple, BTC’nin grafiklerdeki düşüşünden sonra aylık en yüksek seviyeye tırmandı. Yukarıda belirtilen ölçü, madencilerin adreslerinden çıkan Bitcoin miktarının geçmiş ortalamadan daha yüksek olduğu zaman dilimi ile ilgilidir.

Aynı şekilde, Bitcoin madencilerinin çıkış hacmi de 7 günlük ortalamada 4,5 milyon doların üzerinde bir ayın en yüksek seviyesine tırmandı.

Şimdi, ilk bakışta kısa vadede endişe verici gibi görünse de, işin gerçeği, uzun vadeli perspektif hala yeşil renkte.

Madencilerin Konum Endeksi iyi bir örnektir. Piyasa Ocak ayı ortasında düzelmeye başladığında, MPI madencilerin son derece yüksek satış baskısının altını çizerek 12.65’e yükseldi. Aksine, Bitcoin’in fiyatındaki en son düşüş, MPI’yi yalnızca 3.50’e, aynısı ise 2.56’ya kadar düşürdü.

Ayrıca, ek veriler, küçük madenci çıkışlarının, bu işletmelerin nakit rezervlerini tutarlı bir şekilde dengelemeleri gerektiğinden, yüksek çıkış hacimlerine katkıda bulunmuş olabileceğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Bitcoin hashrate ve zorluk derecesi hala nispeten yüksek

Bitcoin için hashrate Şubat ayı boyunca düştü, ancak son 3 gündeki göreli değişimin çok önemsiz olduğunu belirtmek önemlidir. Aslında, mevcut hashrate hala 2020’nin en yüksek oranının oldukça üzerinde; bu, son 24-36 saatin çoğunda düzeltmelerin norm olmasına rağmen madencilerin hala aktif ve muhtemelen karlı olduğu anlamına gelen bir bulgu.

Madencilik zorluğu sorusu üzerine, zorluğun 23 Şubat’ta 21.724 tonluk bir hashrate ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor gibi görünüyordu. Grafiklerde yakın bir zorluk ayarlaması ile küçük bir düzeltme, madencilerin faaliyeti nedeniyle ayı kaynaklı düzeltmelerin ileriye doğru sürüklenmeyeceği anlamına gelir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21