Pazartesi, Nisan 19, 2021

Bitcoin: Kurumsal yatırımcılar neden Bitcoin fiyatı konusunda endişelenmiyor?

Bitcoin, Ekim 2020’den bu yana neredeyse durdurulamaz bir rallide yer aldı ve kripto para birimi birkaç hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 dolara ulaştı. Bununla birlikte, yazı sırasında, pazar lideri dijital varlık, ciddi bir dalgalanma dalgasının ardından yaklaşık 50.400 $ ‘dan işlem görüyordu. Bununla birlikte, yukarıda belirtilen değerin çoğu perakende yatırımcının bir yatırımı düşünmesi için hala nispeten yüksek bir fiyat olduğu tartışılabilir.

Makro yatırımcı Raoul Pal, Pal son zamanlarda Bitcoin’in “yüksek fiyatının” yalnızca bir perakende zihniyet olduğunu ve kurumsal yatırımcıların buna aynı şekilde bakmadığını iddia etmesine rağmen farklı hissediyor. Bu, Bitcoin’in mevcut rallisi ile 2017-18’de görülen ralli arasında bir karşılaştırma yapılmasına izin verdi.

Pal, geleneksel yatırımcıların Bitcoin hakkında ne düşündüğünü araştıran bir podcast’te, Peter McCormack’e kurumlar için fiyatın göreceli olduğunu söyledi. Kurumlar daha çok benimseme oranı, düzenlemelerin durumu ve mevcut piyasa değerinin ne olduğu ile ilgileniyorlar. Pal’a göre, ne kadar yükselirse, Bitcoin’in piyasa değeri de onu satın almaları için o kadar uygun hale getiriyor.

Açıklamasına göre;

“Fiyat, büyüyen piyasa değerinin bir fonksiyonudur …Ancak BlackRock iseniz, bu yaklaşık trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşana kadar ona bakmazdınız.”

Ona göre, geleneksel yatırımcılar genellikle fiyatın ne kadar artacağını tahmin ederek bir Fortune 500 şirketi satın almıyorlar. Daha ziyade, onları ilgilendiren şey, belirli bir hisse senedinin sahip olacağı portföy çeşitlendirmesinin hangi etkilere sahip olacağı ve piyasa döngüsü boyunca nasıl performans göstereceği.

Pal, bir trilyon dolarlık piyasa değerinin, piyasada yapısal bir değişiklik ve kripto alanındaki piyasa katılımcılarının türü anlamına geldiğine inanıyor.

“10 trilyon dolarlık bir varlık olduğunda, sıfıra düşmeyecek. Çünkü 10 trilyon dolar bireylere, emeklilik planlarına ve şirketlere ait. “

Pal, piyasanın mevcut durumunun “teknik olarak mükemmel” göründüğünü, iyi bir yol haritasına ve iyi bir mevsimselliğe sahip olduğunu ve kurumsal para duvarının gelmesinin önünde duran tek gerçek şeyin, bu büyük kurumların olması gerçeği olduğunu savunarak sözlerini tamamladı.

“Burada mahkumiyet bulamazsanız, onu asla bulamazsınız. Bu, Bitcoin için mükemmel bir fırtına. “

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21