Çarşamba, Ocak 27, 2021

Kurumsal yatırımcılar neden 30.000$ seviyesinin üzerinde Bitcoin’i destekleyecek?

Bitcoin’in fiyatı 19000 $ ‘a kadar düştüğünde başlayan kurumsal satın alma, 40000 $ seviyesine kadar devam etti. Grayscale gibi kurumlar, fiyat rallisi ve müteakip düzeltmeye bakılmaksızın sürekli olarak Bitcoin varlıklarına eklediler. Coinbase grafiğindeki verilere dayanarak, kurumsal yatırımcıların 30000-32000 $ seviyesinde BTC $ satın alma ihtimali var. Ek olarak, Ocak 2021’in ilk haftasındaki Coinbase çıkışı, 2017’den bu yana en yüksek seviyedeydi.

Kurumsal yatırımcılar neden Bitcoin'i 30000 $ seviyesinin üzerinde destekleyecek?

Coinbase Bitcoin Çıkışı ||

Bitcoin boğa koşusu bu kurumsal yatırımcılar tarafından yönlendirildiyse, Bitcoin için 30000 $ fiyat noktasının üzerinde destek olma olasılığı artar. Bu, Bitcoin’in fiyatını 30000 doların üzerinde tutmaya yardımcı olabilir ve onu daha fazla düşüşten korur. Raoul Pal, Ocak ayının başlarında, yılın başındaki trend ve bunun nasıl tersine döndüğü hakkında tweet atmıştı. Yıla sıfır P&L ile başladıktan ve yeni risk kovaları tahsis ettikten ve 2 haftalık bir ara verdikten sonra, trendin tersine dönmesi veya büyük bir düzeltme olasılığı artar. Bu, çoğu açık pozisyonu negatife veya P&L tekrar öğütmeye götürür.

Kurumsal yatırımcıların 30000 $ ‘ın üzerindeki desteği, Bitcoin’in fiyat artışını koruyabilir ve perakende tüccar portföyünü koruyabilir. Whalemaps’ten harcanmamış Bitcoin haritasına göre, nispeten yüksek bir Bitcoin hacmi 30000 $ ‘ın üzerinde birikti ve gerçekleşen yüksek hacimli işlemlerin kurumsal yatırımcılar ve balinalar tarafından yapıldığı tahmin ediliyor. Bu nedenle, Bitcoin’in fiyatını 30000 doların üzerinde destekleyebilirler ve dolayısıyla Bitcoin’in fiyatının 30000 doların altına düşme olasılığı düşüktür.

Whalemaps tarafından harcanmamış Bitcoinlerin saatlik haritasına göre, harcanmamış Bitcoinlerin çoğu 25000 ila 40000 $ seviyesindeydi. Bu, tarihi 2018 boğa koşusu sonrasında görülen kademeli Bitcoin satışları olasılığının azaldığını gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar neden Bitcoin'i 30000 $ seviyesinin üzerinde destekleyecek?

Harcanmamış Bitcoinlerin Saatlik Haritası ||

Perakendeci tüccarlar mevcut fiyat seviyesinde kar rezervasyonu yapabilseler de, kurumların kar marjının %20-25 yerine daha yüksek olmasını beklemeleri bekleniyor. Bu, fiyat keşfi olasılığını 41000 $ seviyesinin üzerine çıkarır ve Bitcoin için 30000 $ seviyesinin üzerinde destek olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 30,864.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺11.95
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺20.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.61