Perşembe, Şubat 25, 2021

Bitcoin kullanımıyla ilgili en büyük riskler nelerdir?

Bitcoin, parasal değişimin geleceği olarak görüldüğü için piyasadaki en ticaret konularından biridir. Bitcoin, dünyanın herhangi bir köşesine P2P işlemlerini büyük bir kolaylıkla yapmanızı sağlayan sanal bir para birimidir. Bitcoin kullanmayı planlıyorsanız, risklerinin farkında olmalısınız. Bitcoinlerle ilgili en belirgin risklerden bazıları aşağıdaki paragraflarda belirtilmiştir.

Son derece savunmasız cüzdanlar

Bitcoin ile ilgili en yaygın ve öne çıkan risklerden biri siber tehdittir. Bitcoin, tamamen İnternet’e bağımlı bir kripto para birimidir ve bu, onu böyle bir bilgisayar korsanlığı ve kimlik avı riskine maruz bırakır. Bitcoinlerin fiziksel bir görünümü yoktur, bu nedenle bitcoin cüzdanı olarak adlandırılan dijital bir dolapta saklanırlar. Bitcoin cüzdanları, içlerinde birkaç zayıf noktaya sahip oldukları için, bilgisayar korsanları tarafından kolayca istismar edilebilecekleri ve bunlara erişebilecekleri için oldukça savunmasızdır.

Yüksek derecede şifrelenmiş bir cüzdan seçebilirsiniz ve bunlar bile savunmasızdır ve bilgisayar korsanları ona erişmek için kötü amaçlı yazılım kullanabilir. Bu nedenle, bitcoinlerinizi güvende tutabilmeniz ve büyük bir mahremiyetin keyfini çıkarabilmeniz için bu, bitcoin ile ilgili bilmeniz gereken bir risktir. Bitcoin cüzdanı seçerken dikkatli olmalı ve en güvenli ve en popüler olanı seçmeye çalışmalısınız.

Siber saldırılar

Bitcoin dijital bir para birimidir, yani işlemleri için tamamen İnternete bağımlıdır. Bilgisayar korsanlarının saldırdığı ve bitcoinlere erişim sağlamaya çalıştığı birkaç bitcoin borsası olduğu için İnternet söz konusu olduğunda siber saldırılar oldukça yaygın hale geldi. Bitcoin, düzenlemeleri olmayan bir para birimidir, bu da onu hackerlar için kolay bir hedef haline getirir, sanki bitcoin cüzdanlarınız saldırıya uğramış olsa bile, şikayette bulunabileceğiniz bir kurum veya otorite olmadığından bu konuda hiçbir şey yapamazsınız.

Bu nedenle, bitcoin kullanırken veya bitcoin alıp satmak için çevrimiçi bir borsa seçerken dikkatli olmalısınız. Özel anahtar, cüzdana erişmek için kullanıldığı için bitcoin’in en önemli yönüdür ve siz onu dikkatlice saklarsınız. Özel anahtarı kaybederseniz, bitcoin cüzdanınıza erişemezsiniz ve içinde depolanan tüm varlıkları kaybedersiniz.

Son derece değişken piyasa

Bitcoin hakkında bilginiz varsa, çok dalgalandığı için fiyatının değişken olduğunu bilmelisiniz. Değişmeye devam ediyor, bu da onu riskli bir yatırım haline getiriyor. Bitcoin ile ilgili en önemli risklerden biri olan bitcoin için bir fiyat tahmini yapmak neredeyse imkansızdır. Bitcoin’e yatırım yapıyorsanız, tüm dalgalanmaları takip edebilmeniz ve doğru zamanda doğru kararı verebilmeniz için piyasayı yakından takip etmeniz gerekir.

Küçük bir yatırım yaparak ve piyasayı göz önünde bulundurarak yüksek volatilite riskini en aza indirebilirsiniz. Küçük yatırımlar yapmak ve tüm piyasa dalgalanmalarından haberdar olmak, fiyatı kolayca tahmin etmenize ve ondan önemli miktarda kar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Sınırlı kullanımlar

Bitcoin inanılmaz bir kripto para birimidir, ancak en büyük dezavantajlarından biri kullanımlarının sınırlı olmasıdır. Dünyanın her yerinde kabul edilmediğinden, bitcoin kullanarak yapabileceğiniz yalnızca birkaç ürün ve hizmet var. Bitcoin kullanmak istiyorsanız, bitcoin ödemelerini kabul eden bir satıcı bulmak için biraz zaman ve çaba harcamalısınız. Bitcoin kabul etmeye başlayan birkaç alışveriş web sitesi var ve bunları İnternet üzerinden farklı ürünler satın almak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, bitcoin kullanarak uçak bileti rezervasyonu yapmanıza ve tüm dünyayı dolaşmanıza izin veren bazı şirketler olduğu için bitcoin ile de seyahat edebilirsiniz. Tek dezavantajı, yalnızca sınırlı seçenekler olması ve aralarından en iyisini seçmeniz gerektiğidir.

Teknolojiye bağlı

Bitcoin dijital bir para birimidir ve büyük ölçüde teknolojiye bağlıdır. Teknoloji olmadan, bitcoin göndermek, almak ve madencilik yapmak için İnternet’e ihtiyaç duyduğunuzdan bitcoin’in bir faydası yoktur. Bir bilgisayarda saklanan özel anahtarlarınız varsa ve kilitlenirse, hepsine erişiminizi kaybedersiniz ve bunları kurtarmanın bir yolu yoktur ki bu önemli bir risktir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,539.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.08
  THYAO.IS₺13.06
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.32