Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin Kazanma Ödüllü Uygulama Lolli’den Alibaba reddine yanıt!

Bitcoin (BTC) kazanma ödüllü alışveriş uygulaması Lolli, Bekarlar Günü kampanyasıyla ilgili Alibaba ’nın iki şirket arasındaki ortaklığı reddetmesine cevap verdi.

bitcoin kazanma loli alibaba

Geçtiğimiz günlerde, Alibaba ’nın Bekarlar Gününde Bitcoin Kazanma Ödüllü Uygulaması Lolli ile alışveriş yapanların %5 Bitcoin kazanmalarını sağlayan bir ortaklık yaptığı bildirmişti. Daha sonra, Alibaba bu ortaklığı reddederek Lolli’nin “Alibaba.com ile bir ortaklık talep etme hakkına sahip olmadığını” belirtmişti.

Lolli’nin ise bu redde yanıtı gecikmedi. Şirketin CEO’su Adelman konuyla ilgili olarak,

“Mayıs ayından bu yana AliExpress ile Alibaba Group ile ortaklık kurduk. AliExpress’e kullanıcılarımıza ciddi bir gelir ve Bitcoin kazanma ödül sistemi ile Bitcoin (BTC) kazandırdık.” dedi.

Çin Bitcoin’e ve Bitcoin Kazanma Uygulamasına Yönelik düşmanca tutumları affetmiyor

Çin hükümetinin Bitcoin’e yönelik düşmanca tutumu göz önüne alındığında, Alibaba bu tür ilişkilerden kaçınmak isteyebilir. Fakat Adelman son anda gelen bu reddin bir haksızlık olduğunu savunuyor.

“Alibaba.com’u temsil eden ajans, Alibaba.com’un tanıtımını, markasının kullanılmasını, e-posta pazarlamasını ve sosyal medyada ve çeşitli kanallarda paylaşılmasını içeren Alibaba.com adına bir sözleşmeyi onaylamıştı. Fakat, Alibaba.com hizmetlerimizi 24 saat boyunca yargıladı ve ortaklığı sebepsiz yere devre dışı bırakmaya karar vererek sözleşmeyi ihlal etti.” dedi ve “Ucunda bir yanlış anlaşılma olmasına rağmen, gelecekte Alibaba.com ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diyerek iyi niyetlerini dile getirdi.

Çin perakende devi, bugüne kadar Bitcoin’e karşı olumlu bir tutuma sahip değildi. Ekim ayında, Alibaba’ın dijital ödeme kolu Alipay, Bitcoin’e bağlı olarak belirtilen tüm işlemleri yasaklayacağını doğrulayarak Bitcoin’e olan olumsuz tutumunu yinelemiş ve konuyla ilgili şunu belirtmişti:

“Herhangi bir işlemin Bitcoin veya diğer Kripto Para birimleri ile ilişkili olduğu tespit edilirse, Alipay ilgili ödeme hizmetlerini derhal durdurur.”

Bitcoin Nedir? Nasıl Bitcoin Kazanılır?

Bitcoin Nedir? sorusuna geçmeden önce, “Ne İçin?” ortaya çıktı, çıkarıldı demek sanıyorum ki daha doğru olacaktır. Ben bu konuyu her zaman doğal seleksiyon perspektifinden değerlendirmeyi tercih ediyorum. Dönemin şartları, bankacılık hüsranları, gecikmeler, piyasaya hüsranlardan bağımsız ve mesai saatlerine baş kaldırış olarak Bitcoin’i doğurdu. Hatta anonim olarak doğurdu dersek yeridir çünkü üzerine kurulu olduğu teknoloji, yani blockchain üzerinde, bir Bitcoin transferini incelediğiniz zaman, bu banka hesabından banka hesabına şeklinde kayıt olarak tutulmuyor. Uzunca sayılar ve harflerden oluşan, kime ait olduğu belli olmayan (sadece sahibi tarafından ifşa edilmiş cüzdanları biliyoruz) cüzdanlardan, başka cüzdanlara transfer şeklinde görünüyor. Bitcoin, elektronik çağın altınıdır desek, yanlış olmaz sanırım. Devamı için: https://coinotag.com/bitcoin/

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96