Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin İnternetten Daha İyi Bir İcat !

Bitcoin’in değeri, 57.000 dolara ulaşırken bir başka yüksek seviyeye kendisini atmış oldu. Fiyattaki bu artış, 21 Şubat’ta 1 Trilyon doları aşan piyasa değerine katkıda bulundu. Dijital varlık yazım sırasında 56.000 dolar civarlarında işlem görürken, piyasa değeri 1.06 Trilyon dolarda kaldı.

Yükselen fiyat, güçlü zincir içi temellerin bir göstergesi oldu. Bitcoin’in ağı, yazma sırasındaki toplam hash oranı 153,15 TH / s olduğu için güçlü ve güvenli görünüyordu. Hash rate, 9 Şubat’ta 165.86 TH / s ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesine ve son birkaç gün içinde düşmesine rağmen, madenciler ağa artan hash gücü ayırmaya devam ediyorlardı.

Bu arada, ağ zorluğu 21.724 trilyonda yüksek kaldı. Ağ zorluğu son ayarlamada %1,4 artarak bu yıl üst üste dördüncü artış oldu. Aralık ayındaki son düzenlemeden bu yana, BTC için madencilik zorluğu neredeyse %15 arttı ve bu da madencilerin elde ettiği karı azalttı. Bununla birlikte, BTC’nin yükselen fiyatı, madencilik karlılığının artmasına katkıda bulundu.

Peki 1 Trilyon Dolarlık bu yeni dönüm noktası Bitcoin ve kalan kripto dünyası için ne anlama geliyordu?

Charles Hoskinson, yakın tarihli bir etkileşimde Bitcoin’in son değerlemesini ve yükselen piyasa değerini vurguladı ve Bitcoin’in artık bir gerçeklik olduğunu kaydetti, dedi,

“Trilyon dolarlık Bitcoin, gerçek olduğu anlamına gelir. Bu bir kaçınılmazlık. O gerçekleşecek.”

Bitcoin’in geleceği kararsız kalsa da Hoskinson, servet kavramının etkili bir şekilde değiştiğine inanıyordu. Bitcoin kesinlikle onu etkileyen önemli bir faktördür. Hoskinson ekledi:

“O [Bitcoin] bence son yüz yılın en önemli insan icadı ve buna internet de dahildir. “

Kripto piyasası, Bitcoin’in geleceği konusunda oldukça iyimser kaldı. Fiyat dalgalanmaları ve zirveye ulaştıktan sonra beklenen bir düşüş olsa da, böyle bir düzeltme bile Bitcoin’in popülaritesini etkilemeyebilir. Boğa koşusu zirvelerinden sonra değerde büyük bir düşüş gören önceki boğa döngüleri ile karşılaştırıldığında, mevcut piyasa daha güçlü ve artan sermaye ve daha fazla farkındalık ve ilgi ile daha fazla destekleniyor gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,144.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98