Salı, Mart 2, 2021

“Bitcoin ile ödeme yapmak, hayatımda duyduğum en aptalca ikinci fikir”

CBS kanalındaki The Late Show’un sunucusu Stephen Colbert, Bitcoin hakkında şaka yapmaktan çekinmiyor.

Colbert, izleyicilerin evde karantinadayken izleyebilecekleri komik haberleri bir araya getiren “Karantina Süresi” bölümünde bilgisayar korsanlarının çevrimiçi bekaret kemerinin kontrolünü ele geçirdiği Vice hakkındaki yakın tarihli bir rapora atıfta bulundu. Cihazların kilidini açmak için Bitcoin (BTC) ödemelerinin gerekli olduğu belirtildi.

Colbert, “Bitcoin ile para mı alıyorsunuz? Bu duyduğum en aptalca ikinci fikir,” dedi ilk aptal fikri şöyle açıklıyor:

“Görünüşe göre bu insanlar bekaret kemerlerini ağa bağladılar ve sonra hacklendi […] Elbette, sevdiklerinize böyle bir cihazın kontrolünü vermek ilginç bir şey olacak, ancak oldukça büyük bir adım: hadi cinsel organlarımızı buluta bağlayalım. ”

Colbert, Nisan 2013’te Bitcoin fiyatı 50 ila 300 dolar arasında dalgalandığında kripto para birimi konusunda ana akımda yorum yapan az sayıdaki kişiden biriydi. O zamanlar Colbert Report sunucusu, Wall Street analisti Nick Colas’ın kripto para birimi değerlendirmesini “inekler için altın” olarak adlandırdı.

Colbert, “Bitcoin, Camel Cash ve Euro gibi sahte para geleneğine katılıyor,” dedi. “Bitcoin’in bir değeri var çünkü internetteki bir grup insan bir değeri olduğu konusunda hemfikir.”

“Bitcoin’in ne olduğunu bilmiyorsan… biraz Bitcoin almak ister misin? -Hayır? Emin misin?”

Videonun yayınlandığı tarihte Bitcoin’in fiyatı 39.350 dolardı. Colbert’in önceki programının yayınlanmasından bu yana geçen sekiz yılda, Bitcoin fiyatı yüzde 40.000’den fazla arttı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,562.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.86
  THYAO.IS₺14.81
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.98
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19