Pazartesi, Nisan 19, 2021

Bitcoin ile daire satın alınıyor!

Bir İspanyol emlak platformu, kripto para birimi için satışa sunulan ilk mülkünü listeledi. Teklif tamamen çevrimiçidir ve Barselona’da daire satın almak isteyenlerin Bitcoin ile ödeme yapmasını gerekiriyor.

İlgilenen Herkes Mülk İçin 3,5 BTC Ödeyebilir

Resmi bir duyuruya göre Idealista, kripto endüstrisinde görülen “ikinci devrimin” ardından ilk mülkünü BTC üzerinden satmaya çalışıyor.

Madrid merkezli şirket, dairenin Barselona’nın merkezinde – Rambla Catalonia yakınlarında – ve ilgilenen kişinin tüm düzenlemeleri çevrimiçi yapması gerektiğini söyledi.

İspanya’da emlak sek Bitcoin’de yapılan ilk işlem 2018’de gerçekleşmiş olsa da firma, bunun o dönemde “geleneksel yolla” yapıldığını açıkladı. Tüm süreçleri standart bir gerçek devlet kurumu tarafından sunulan belgeler ve titizliklerle ele almaya atıfta bulundular.

Daireyle ilgilenen herkes, yazı sırası itibariyle yaklaşık 3,5 BTC (bugünün döviz kurunu kullanarak 181,000 $) ödeyebilir.

Ancak şirket, vergi, noter ve tescil ödemelerinin şu an için fiat euro olarak yapılması gerektiğine dikkat çekti, çünkü “yönetimlerin sırası geldiğinde her şey yavaşlıyor.”

Idealista, küresel bir yatırım grubu olan EQT tarafından 1,6 milyar dolara satın alındı. Ayrıca yaklaşık 40.000 emlakçı ile ortaklıklar düzenlemeyi planlıyorlar. Dahası, müşterilerinin çoğu Güney Avrupa’dan geliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21