Perşembe, Aralık 3, 2020

Bitcoin için sırada ne var? İşte 3 analist tarafından Bitcoin incelemesi!

Ödeme devi PayPal’ın beyanları ile yükselişini daha da hızlandıran Bitcoin, 13.200 dolara kadar yıl başından bu yana en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. Forbes’a konuşan dijital varlık yöneticisi Wave Financial’ın genel müdürü Constantin Kogan, yükselişin hem uzun hem de kısa vadede devam edeceğini düşündüğünü söyledi.

“Yıl sonunda 14 bin doları kolayca aştı”

2020’nin artık Bitcoin’in varlığını insanların kabul ettiği bir yıl olduğunu belirten Kogan, “2021’i ana akım benimseme açısından da çok önemli görüyoruz. Büyük şirketlerin tüm geliştirmeleri ve satın almaları BTC için çok iyidir. Bitcoin’in bu eğilimi güçlü bir şekilde koruyacağını ve sürdüreceğini düşünüyorum. Piyasa bu gelişmeleri henüz tam olarak fark etmedi ve mevcut durum hala fiyata yüzde 100 yansımadı. Dolayısıyla yıl sonunda 14 bin dolar seviyesinin rahatlıkla aşılacağını düşünüyorum” dedi.

PayPal’ın heyecan verici duyurusundan önce FED Başkanı Jreome Powell, kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu ve yeni teşvik paketi için umut verdi. Powell’ın sözlerinin ardından, o dönemde zaten yükselişte olan BTC, yükselme hızını daha da artırdı.

Forbes’a konuşan eToro analisti Simon Peters, ABD’deki teşvik paketinin de belirleyici olacağını belirtti:

“ABD borsaları ile Bitcoin arasındaki yüksek korelasyon son zamanlarda ön plana çıktı. Teşvik paketi çıktıktan sonra Bitcoin fiyatını incelemek ilginç olacak. Yatırımcılar bir sonraki hedefe odaklanmalı, Haziran 2019’dan bu yana ulaşılamayan 14.000 $ ‘lık seviye yeni hedef. ”

“2017 gibi olacağına dair bir his var”

Elbette, tüm bu gelişmeler bize Aralık 2017’deki 20.000 $ ‘lık büyük kırılmayı hatırlatıyor. DeVere Group CEO’su Nigel Green, piyasalarda 2017’ye benzer bir yükselişin olacağı hissinin var olduğunu söyledi:

“Fiyatlar henüz yatırımcıların ilgisini tam olarak çekmiş değil. Ancak 2020’nin sonlarına doğru ciddi bir yükselişin ardından 2017’deki seviye yakalanırsa, yatırımcılar bu çıkışı fırsat olarak görmek istemeyecek ve olanlara kayıtsız kalacaktır.

“Keskin hareketlere dikkat edin”

Keskin yükselişlerin ardından keskin düzeltmelerin geldiği de doğrudur ve bazı tüccarlar ve yatırımcılar yüksek oynaklık döneminin yaklaştığını düşünüyor.

Uzmanlar, koronavirüs pandemisinde tüm dünyada vakalardaki artışın ve ABD seçimlerinden sonraki olası bir belirsizliğin son dönemdeki olumlu gelişmeleri olumsuz etkileyebileceğini ve yüksek volatilite günlerinin yakın olabileceğini belirtiyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83