Salı, Nisan 20, 2021

“Bitcoin için çok önemli süreçteyiz”

ABD yatırım bankası Citigroup’un analizine göre, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), tarihte kritik bir eşikte bulunuyor.

Analistlere göre, Bitcoin’in uluslararası piyasalarda tercih edilen bir para birimi olacağı ya da spekülatif bir balon olarak kalacağı bir risk sürecinde olduğunu bildirdi.

Analistlerin açıklamasında, Bitcoin’in ana akımlaşmanın eşiğinde olduğundan emin görünüyor. Rapora göre Tesla ve Mastercard’ın Bitcoin adımları, Bitcoin’in devasa potansiyelini daha da güçlendirdi.

Analistler, “Bitcoin’in ilerlemesinin önünde bazı riskler ve engeller var. Ancak bu potansiyel engeller olasılıklarla karşılaştırıldığında Bitcoin’in kritik bir eşikte olduğu sonucuna varıldı” dedi.

Analistler, Merkez bankası dijital para birimleri ve yasal para birimlerine endeksli sabit paralar gibi dijital para gelişmelerinin Bitcoin’in ana akım yaygınlığını kazanmasına da yardımcı olabileceğini açıkladı.

Bitcoin ise Şubat ayında 58.000 $ ‘a yükseldikten sonra bir düzeltme yaşadı ve hafta sonu 43.000 $’ a düştü. Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96