Ana SayfaHaberBitcoin Holderlarının %74'ü Kara Geçti! 27k Sonuçları

Bitcoin Holderlarının %74’ü Kara Geçti! 27k Sonuçları

-

IntoTheBlock verileri 17 Mart’ta gösteriyor ki, Bitcoin sahiplerinin %74’ü spot fiyatlarla para kazanıyor. %23’ü para kaybediyor, yani kayıplı pozisyonlara sahip. Yazıyı yazarken, sadece %4’ü satın aldıkları pozisyonla eşit seviyede.

Bitcoin Sahiplerinin %74’ü Kar Elde Ediyor

Bitcoin volatil bir varlık ve son birkaç hafta içinde fiyatlar ciddi şekilde hareket etmiş, Q4 2022’de 15.300 dolara kadar düşmüştür. Ancak, coin son haftalarda hızlı bir yükseliş gösterdi ve geçtiğimiz haftanın derinliklerinden yükselerek 26.000 dolardan üzerine çıktı ve Q1 2023 için yeni bir yüksek kaydetti.

BTCPERP Binance 3 DK
BTCPERP Binance 3 DK

Yazarken, izleyiciler BTC‘nin 26.200 dolardan üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor, son 24 saatte yüzde altı artış ve önceki hafta yaklaşık yüzde 32 artış gösteriyor. Şu anki fiyatlarda, çoğu BTC sahibi kar elde ediyor.

Bitcoin Holders Making Money
Bitcoin Holders Making Money: IntoTheBlock

Bu genişleme sırasında önemli bir gelişme, yüksek katılım seviyeleridir. Bitcoin günlük grafiğindeki bu yükseliş, artan işlem hacimleri ile gerçekleşti. Ticarette ve teknik analizde, işlem hacimlerinde bir artışla birlikte fiyat genişlemesi veya daralması, katılım veya ilgi göstergesidir. BTC geçtiğimiz hafta 19.500 dolardan yaklaşık olarak yükseldiğinden beri, işlem hacimlerinde önemli bir genişleme olmuştur, bu yükselişin desteklendiğini gösteren bir gösterge.

Banka Krizi ve Binance Endüstri Kurtarma Fonunu Kapatma

Kripto varlıklara geri dönüşün arkasındaki nedenler, Jerome Powell’un Federal Rezerv Başkanı olarak söylediği gibi riskli bir varlık sınıfı olan kripto varlıklara geri dönüş olabilir. Silicon Valley Bank’ın FDIC’nin gözetimine ve kurulmuşluğuna alınması ve Silvergate’in çöküşünün arkasından, FDIC’nin gözetimine alındı. Signature Bank’ın kapatılmasından sonra.

Janet Yellen ve Treasury Department tarafından ABD hükümeti, kontagiyon korkusuyla, deposanların etkilenmeyeceğini garanti edeceklerini söyledi. Fed ayrıca zor durumdaki bankalar için bir fon ve bir kredi hattı oluşturdu. Bu müdahale, Fed’in varlık portföyünün artmasına neden oldu. Ticari veya Hipotekli Tahvil (MBS) satın alımının azalmasına rağmen. Şimdi analistler, Fed’in teknik olarak tekrar niceliksel genişlemeye geri döndüğünü söylüyor.

Bu da merkez bankasının önümüzdeki aylarda faiz oranlarını kesmek için olasılıklarını artırıyor. Banking sisteminde çatlakların ortaya çıkması ve en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’in, Bitcoin dahil olmak üzere 1 milyar dolarlık Endüstri Kurtarma Fonundan birkaç coin satın alacağını açıklaması, ayrıca bir yükselişe neden oldu.

Binance, FTX’in çöküşünden sonra Kasım ayında Kurtarma Fonu‘nu duyurdu. Hedef, sıkışmış kripto projeleri desteklemekti. Bazı projelerin finansman almak için gözden geçirildiği haberleri olmasına rağmen, Binance şimdi bu girişimi kapatıyor ve stablecoin’lerden uzaklaşarak kripto varlıklara yöneliyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler