Cumartesi, Şubat 27, 2021

Bitcoin Hodlers sayısı artıyor; Bitcoin için ne anlama geliyor?

Bitcoin, 48000 $ ‘lık en son ATH’sine yakın işlem görüyor ve ağında benzersiz bir yatırımcı yükselişi gerçekleşiyor. Son iki yılda aktif olan arz yüzdesi, bir ayın en düşük seviyesi olan yüzde 46’ya ulaştı ve bu, madeni paranın ekosisteminde aktif arz ve HODLing’de daha fazla düşüş olduğunu gösteriyor.

Aynı zamanda, son dört ila yedi yıl içinde aktif olan arz yüzdesi yeni bir ATH’ye ulaştı ve bu, Bitcoin’in el değiştirdiğini ve son birkaç yıldır en son aktif olan tüccarların artık satış yapmak yerine el değiştirdiğini gösteriyor. Zincir üzerindeki verilere göre HODLers’ın %95’inin karlı olduğu bir zamanda bu alışılmadık bir durumdur.

Bitcoin el değiştirmeye devam ederken, kısa vadede fiyat konsolidasyonuna yol açabilir. Bununla birlikte, hem makro görünüm hem de zincir içi analizlere göre yükselişe geçiyor. Bugün erken saatlerde, Vailshire Capital’in Kurucusu ve CEO’su Jeff Ross, 46500 $ ‘lık bir önceki engel / tavanın artık destek görevi gördüğünü belirtti.

#Bitcoin teknik güncelleme: 46.500 $ ‘dan önceki direnç / tavan artık destek olarak hizmet veriyor. Fiyat bugün 41.400 $ ‘a kadar düşebilir ve yükseliş trendinde kalabilir.

Görüşüm: “Bir sonraki 60.000 $ ‘a yükselmeden önce kısa vadeli konsolidasyon.”

– Jeff Ross (@VailshireCap) 

Ek olarak, XLM, EOS, BSV, TRX ve XMR gibi piyasa değerine dayalı olarak ilk 100’deki birkaç altcoin’de çift haneli getiri sağlayan alt sezon fraktal yerinde. SUSHI, YFI ve LINK gibi en iyi DeFi projeleri, diğer altcoinlerin yanı sıra çift haneli kazançlar kaydetti. Bu alt sezonda, Bitcoin’in fiyatı zirvenin yüzde 12 altında, ancak 2017 boğa koşusundaki gibi kazançlarda bir düşüş belirtisi yok. 2017 boğa koşusu, piyasa oyuncuları, borsalardaki ticaret hacmi ve altcoin performansı açısından şu anki durumdan farklıydı. Kurumlardan gelen yatırım akışı, Grayscale’in periyodik Bitcoin satın alımlarıyla aynı etkiye sahip değildi.

Borsalar ve stabilcoin girişleri üzerindeki Bitcoin rezervlerine dayanan birkaç yeni ATH’yi birbiri ardına vurmasına rağmen, Bitcoin’in fiyat rallisi henüz tamamlanmadı. Piyasa döngüsü devam ettikçe ralli uzar. CoiMarketCap’ten alınan verilere göre Bitcoin’in hakimiyeti şu anda %60 seviyesinde ve hakimiyetteki bir artış, ralli yükselişine devam ederken fiyatta yaklaşan bir artışa işaret edecektir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,432.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98