Pazar, Mart 7, 2021

Bitcoin’de Hodlers Satışları Gelebilir!

Bitcoin, 2020’nin sonundan bu yana etkileyici bir boğa koşusu yapıyor ve kripto para neredeyse haftalık olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydedebildiğinden, Bitcoin fiyatı için bir tavan varlığını gerçekten kabul etmedi. Bununla birlikte, Bitcoin yeni bir ATH belirledikten sonra başka bir yatay hareket büyüsü ile uğraşmak zorunda kalacak mı, yoksa fiyat keşfi, son 6 ayda yüzde 450 oranında büyüyen bir kripto para için hala bir seçenek mi?

Bitcoin’in piyasası şu anda son derece karlı ve en son yükseliş artışı, Tesla’nın birkaç hafta önce Bitcoin’e yaptığı yatırımın arkasından geldi. O zamandan beri, sadece fiyat yükselmekle kalmadı, daha da önemlisi, Bitcoin ani bir geri çekilmeye karşı dayanıklılığını gösterdi. Ancak işler şu anda göründüğü kadar pembe olmayabilir. Glassnode tarafından sağlanan veriler, geleneksel hodlers artık BTC zulalarının bir kısmını satmaya cazip gelebileceklerini ve pazar gücünü hareket ettirmek için avantajlı göründüklerini vurguladı.

Glassnode’un Para Günleri Yok Edildi (CDD) metriği, benzer bir olgunun meydana geldiğini göstermektedir. Kasım 2020’de Bitcoin’in 12.000 $ civarında değerlendiği andan itibaren artan bir hareket oldu ve Glassnode’un verilerine göre, Ocak ayında fiyat bir konsolidasyon aşamasına geçti.

Bitcoin’in fiyatı için hodler fraksiyonu, Bitcoin’i kazançlarının çoğunu azaltabilecek büyük satışlardan koruyan bir duvar görevi gördüğü için son derece önemlidir. Böyle bir senaryoda Bitcoin için iki demografi çok önemlidir – madenciler ve uzun vadeli hodlers. Şimdi madencilere gelince, yakın tarihli bir rapor şunu vurguladı:

“Ocak ayındaki konsolidasyondan sonra, madenciler satış baskısını fiilen hafifletti.”

Bu, Bitcoin için bir hoşgeldin işaretidir ve ayrıca madalyonun neden 56 bin dolarlık fiyat noktasını geçebildiğini açıklar. Ortalama Harcanan Çıktı Ömrü göstergesi (ASOL), Elon Musk’ın Bitcoin’e girdikten sonra coinlerin  ortalama harcama yaşı 30 günden 58 güne yükseldi – bu da eski BTC’nin satıcının pazarına girdiği anlamına geliyor.

Karlar Alınacak Mı ?

Buna ek olarak, piyasa çok yüksek bir karlılık marjına girdikçe, bir fiyat düzeltmesi ve bir satım şansının da arttığı iddia edilebilir. Bu durum Bitcoin’in ağının kar açısından çok yüksek olduğu için sonuçta bir fiyat düzeltmesiyle sonuçlandığını gösteren verilerle gösterilmiştir.

Bu faktörler, Bitcoin’in karşılaşabileceği bazı zorlukları gösterirken, varlık yükseliş momentumunu sürdürebildi. Ek olarak, yatırımcı getirilerinin önemli marjlarla artmaya devam etmesi, tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Piyasa hakimiyeti alıcılar arasında kalmaya devam ederse fiyat düzeltmelerini geciktirebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,828.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22