Bitcoin Hesaplarını Terk Eden Japonlar Sahaya Geri Dönüyor!

Bitcoin fiyatının bu hafta önemli bir direnç seviyesini kırmasıyla uzun zamandır uykuda olan Japon yatırımcılara ait hesapların tekrar hareketlendiği bildiriliyor.
japonya kripto para

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi Bitcoin, önemli bir direnç seviyesi geride bırakırken, uzun süredir aktif olmayan Japon kripto para birimi hesapları tekrar faaliyete geçti.

Ülkenin en büyük kripto borsalarından biri olan Coincheck’in kurucu ortağı Yusuke Otsuka, basına bir süredir herhangi bir işlem yapmayan mevcut kullanıcıların bu hafta tekrar ticarete başladığını söyledi.

Otsuka, hesaplara giren para miktarında önemli bir artış olduğunu vurgulayarak,

“Bazı kullanıcılarımızın zaten hesapları olduğundan başlangıç ​​oranı yüksek.” Dedi. dedim. Geçmişin ve şimdinin farklı olduğuna dikkat çeken Otsuka, “Kullanıcı kripto paraya yatırım yapmak istiyorsa, hesabının doğrulanmasını sağlamak için bir süre beklemeliydi, ancak şimdi büyük fark, kullanıcının zaten bir hesap.” şeklinde konuştu.

Reuters’e göre Coincheck, iş hacminin bir önceki haftaya göre üç kat arttığını açıkladı. Otsuka bunu Kovid-19’dan sonra paranın basılmasına bağlamaktadır.

Coincheck’in ana şirketi Monex Group CEO’su Oki Matsumoto, altın fiyatlarındaki artışı kaçıranların şu anda Bitcoin ile ilgilenebileceğini söyledi. Bilindiği gibi altının fiyatı, son günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini aşarak yaklaşık 2000 dolara ulaşmıştı. Bitcoin ayrıca, bu hafta başında 2017’de 20.000 dolara ulaşan düşüş trendini kırdı.

Otsuka, “Daha önce, makroekonomik ortam ve Bitcoin ayrıydı, ancak günümüzde birlikte hareket ediyorlar.” diyor.

Japonya’da Bitcoin’in işlem hacmindeki ve fiyatındaki artışın bir başka nedeni, Japon hükümetinin teşvikleridir. Nisan ayında hükümet her haneye 100.000 yen (yaklaşık 930 $) vermeye başladı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.