Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin Halving Fırtınası Twitter’da Zirvede

Bitcoin halving sürecine üç haftadan az bir süre kala, konu Twitter’da çok daha yoğun konuşulmaya başlandı. 2020 yılının ana gündemi olan Corona Virüs (COVID-19) salgını ile birlikte Twitter’da en çok konuşulan konulardan biri haline gelen Bitcoin blok ödül yarılanması süreci, ana akım medyada da yer almaya başladı.

Halving mesajları Twitter’da zirvede

Kripto para sosyal medya analizi firması TheTIE, 23 Nisan tarihinde Twitter’da “halving” konusu ile ilgili mesajların Bitcoin (BTC) ile ilgili en çok tartışılan dokuzuncu başlık haline geldiğini belirtti. Bu başlık altında 650 mesajın bulunduğu ifade edildi. Bitcoin ile altın arasındaki kıyaslamaya dair mesajların çokluğu da dikkat çekti. Bu alanda ise 690 tweet listelendi.

halving twitter chart

Bir sonraki gün halving hakkındaki mesajlar, Twitter’da Bitcoin ile ilgili en popüler ikinci konu haline geldi. İstatistiklere göre 1.058 tweet atıldı. Sadece “#trading” hashtag’i ile atılan mesajlar “halving” temasını geride bıraktı. Trading hakkında 1.129 tweet atıldı. Altın başlığı ise 634 gönderiyle dokuzuncu sıraya indi.

bitcoin halving social media

Veriler, halving ve altın ile ilgili konulardaki makalelerin 2019’un 4. çeyreğinde sabit bir aralıkta ilerlediğini, ocak ortasında ise hacimde ciddi bir artışın yaşanmaya başladığı gözleniyor. Halving konusu şubat ayında altını geride bıraksa da, COVID-19 mart ayına damgasını vurduğu için adeta alıp başını gidiyor.

Bitcoin halving nedir? Bitcoin halving ne zaman?

Bitcoin blockchain ağında oluşturulan her 210.000 blokta bir madencilere verilen BTC ödülü yarı yarıya azalıyor. Yaklaşık 4 yıla denk gelen bu yarılanma işlemine Bitcoin halving ya da Bitcoin blok ödülü yarılanması deniyor.

2020 yılı itibarıyla Bitcoin halving, yani blok ödülü yarılanması işleminin 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96