Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak – Madencilere Bitcoin blok ödülü yarılanması sonrası fiyat beklentilerine dair bir anket yapıldı.Ankete katılan kişilerden yüzde 50’si, yarılanmadan 1-3 ay sonrasında bir fiyat artışı bekliyor;tarihsel verilere bakıldığında ise ilk 2 yarılanma sonrası ciddi bir artış yaşandığı görülüyor.

Madencilere Göre Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak

Kripto para sektöründe yer alan madencilerin önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Lider kripto para birimi üçüncü Bitcoin halving için artık 33 günlük bir süre kalırken, madencilerin durumu ise merak konusu.

Öte yandan Bitcoin ağının iki forku olan Bitcoin Cash ve Bitcoin SV’de yaşanan blok ödülü yarılanmaları da sürecin önemli olan bir başka boyutu olarak belirtiliyor. İşte tam da bu noktada madencilere, yarılanma sonrası Bitcoin fiyatı hakkında ne düşündükleri soruldu.

Bitcoin Madencileri Bitcoin Fiyatı Tahmini Yaptı

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak – Proof of Work (PoW) temelli ağlarda, ağın güvenliğini sağlamak için madenci faaliyetleri temel bir önem taşıyor. Madencilerin olmadığı ya da azaldığı dönemlerde, ağlarda çok ciddi güvenlik açıkları meydana gelebiliyor.

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak
Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak ? Temsili Görsel

Bunun son örneği ise, yarılanma sonrasında Bitcoin Cash ağında yaşanan durumdu. Bitcoin Cash ağını 10 Nisan günü bir saatliğine ele geçirmenin maliyeti 7300 dolara kadar düşmüştü ki bu durum, ağın ne kadar ciddi bir güvenlik açığı yaşadığının açık bir kanıtı gibiydi.

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak
Bitcoin Madenciler Temsili Görsel

İşte Bitcoin ağının geleceğinde de madencilerin rolü çok büyük olacak. Bu sebeple blok ödülü yarılanması arefesinde madencilerin fiyat konusunda ne bekledikleri büyük bir öneme sahip. Konuyla ilgili olarak yapılan anketlerde de bu durum araştırılıyor. Son olarak Genesis Mining tarafından yapılan ankete 750 kişi katıldı.

Bitcoin Cash Güvenlik Sorunu

Yarılanma sonrasında Bitcoin fiyatı beklentilerinin sorulduğu ankette, ayrıca madencilik alışkanlıkları da araştırıldı. Buna göre ankete katılan kişilerden yüzde 40’ı evde madencilik yaptığını belirtti.

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak
Bitcoin Madencileri Bitcoin Fiyatı Tahmini Yaptı Temsili Görsel

Bitcoin Madencileri Bitcoin Fiyatı Tahmini Yaptı – Ek olarak madenciliğin önümüzdeki dönemde kurumsal firmalardan yeniden evden kazım insanların çoğunluğu oluşturacağı bir yapıya geçeceğini düşünenlerin sayısı da hiç yabana atılacak gibi değil.

Ancak elbette esas soru, BTC fiyat beklentisiydi. Bilindiği gibi madencilik ödülleri, yarılanma ile 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek ve bu durum, zaten mevcut durumda yeterli kadar kar elde etmekte zorlanan madencilerin işini iyice zora sokabilir.

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak
Bitcoin Madencileri Bitcoin Fiyatı Tahmini Yaptı Temsili Görsel

Bitcoin Halving Sonrası BTC Fiyatı Ne Olacak – Ankete katılan kişilerden yüzde 50’si, yarılanmadan 1-3 ay sonrasında bir fiyat artışı bekliyor. Zaman aralığı 4-6 ay olarak belirlendiğinde ise bu rakam yüzde 51’e çıkıyor. Yaklaşık yüzde 30’a varan bir kesim ise yarılanma sonrasında fiyatta düşüş bekliyor. Buna karşın bu konuya dair bir fikri olmadığını ifade edenlerin oranı ise yüzde 20 olarak dikkat çekiyor.

Önceki Bitcoin Fiyatı Verileri Ne Gösteriyor?

Bu, Bitcoin ağının üçüncü blok ödülü yarılanması olacak. Bu sebeple de geçmiş iki Bitcoin halving değerlendirildiğinde bazı tahminler yapmak mümkün. Her iki yarılanma sonrasında da Bitcoin fiyatının çok büyük artışlar yaşadığı göze çarpıyor. 

2016 yılında gerçekleşen ikinci yarılanma sonrasında, BTC fiyatının 20 bin dolara uzandığı efsanevi ralli start almıştı. Ayrıca ilk yarılanmada da fiyat, 13 katlık bir artış göstermişti.Bitcoin ağındaki balina sayısının son iki yılın en yüksek seviyesine çıkması da bir başka olumlu gösterge.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!