Perşembe, Mart 4, 2021

Bitcoin hala yükseliş ivmesi için kurumlara ihtiyaç duyuyor mu?

Wall Street yatırım yayılımının tetiklediği fiyat artışı veya Elon Musk’ın güncellenmiş biyografisi, Bitcoin’in zincir içi göstergelerini sıfırlamış olabilir. Önümüzdeki haftalarda fiyatın sıfırlanması veya geri alınması muhtemeldir. MVRV Zscore grafiği, aşağıdaki grafikte turuncu çizgi ile temsil edilen Realized Cap’in, mavi bir çizgiyle temsil edilen Market Cap’a yetişmesine izin verdi ve bu göstergeyi, kırmızı bölgeden uzağa, daha sağlıklı bir aralığa taşıdı. bir makro tepesini işaret etti.

Bu, MVRV Z-Score tablosuna dayalı olarak Bitcoin’in fiyat rallisinin tüm hissini sıfırladı. Bu hafta, ilerlemeyi öncesinden sıfırlayan başka ilkler de oldu. Binance ve Coinbase bir araya getirildiğinde Londra hissesinden daha büyük borsa ve Deutsche Borse. Uniswap, bir DeFi projesi eTrade’den daha büyüktür ve DCG, Interactive Brokers’tan daha büyüktür. Bu güncellemelere göre kurumlara ihtiyaç duyulmaması mümkündür. Geçen haftaya kadar kurumsal talebi düşürme sorunu vardı ve CME’nin OI’sine göre, daha fazla kurum Bitcoin konusunda öncekinden daha az.

Bitcoin'in fiyatı sıfırlanacak mı yoksa geri alınacak mı?

Ek olarak, Bitcoin aynı anda yükseldiğinde yatırımın Dogecoin’den diğer altcoinlere nasıl aktığını izlemek ilginç. Tüm piyasa değeri değer kazandı ve Bitcoin’in fiyatı son 2 haftadakinden daha değişken ve bu, en azından momentum sürdüğü sürece bir sıfırlama olabilir.

Ray Dalio, son makalesinde Bitcoin hakkındaki görüşlerini ifade etti ve bunun altına alternatif bir varlık olduğunu ve dikkate alınması gereken iki senaryo olduğunu öne sürdü. İlk senaryo, yatırımcıların özel varlıklarının yüzde 10 ila 50’sinin çeşitlendirme için altından Bitcoin’e kaydırılmasını içeriyor. İkincisi, Bitcoin inşa edenlerin yüzde 10 ila 20’si, altın ve hisse senedi gibi diğer varlıklara çeşitleniyor. Bu iki senaryoda, yasal belirsizlikler varsa ve hükümet Bitcoin kullanımını yasaklasaydı, yatırım akışı Bitcoin’den ziyade altına, hisse senetlerine ve diğer seçeneklere akacağından azalacaktır. Bununla birlikte, tüm olası senaryolarda Bitcoin uzun vadeli bir seçenek gibi görünüyor. Fiyat sıfırlanabilir veya geri sarılabilir, oynaklık ve momentum burada kalıcı olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,860.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.60
  THYAO.IS₺15.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.88
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.18