Bitcoin hakimiyetinin düşmesi alts sezonunu başlatabilir mi?

Türkiye kripto para piyasasında geçmiş rekor: 1 milyar TL geçti

Bitcoin hakimiyetinin azalmasıyla birlikte, altcoinler yeni zirvelere yükseldi ve böylece başka bir alt-season olasılığı ortaya çıktı. Kesin olarak, altco sezonu, Bitcoin ve fiat para birimine karşı altcoin fiyatlarındaki aşırı artışların kaydedildiği pazar döngüsünün bir parçasıdır. Fiyattaki bu artış, bir durgunluk veya çöküş döneminden sonra gerçekleşir, bu nedenle fazlar veya döngüler halinde gelirler.

Bitcoin ve altcoin hakimiyetinin kontrastı

Aşağıdaki grafikten, Bitcoin hakimiyeti [turuncu] Mayıs ayının ilk haftasında yeni bir zirveye ulaştığından beri düşüş gösterdi. Altcoin hakimiyeti ise [kırmızı], bunun tam tersini gördü; Mart ayının sonundan itibaren arttı ve 2020’den bu yana toplamda ~% 75’lik bir artış gördü.

Buradaki karşıtlık, altcoin hakimiyetindeki bu artışın, BTC hakimiyetinin azaldığı bir zamanda gelmesidir. BTC hakimiyetindeki % 8’lik düşüş, altcoinlere dalgalanmaya ve altseason’a başlamaya yetecek kadar ivme kazandırdı.

BTC hakimiyeti ve altcoin hakimiyeti bir bakıma ters orantılıdır. Ek olarak, Bitcoin’in fiyatındaki 9.000 ila 10.000 dolar arasındaki durgunluk, altcoinleri, yani şitcoinler’i daha ilginç ve çekici hale getirdi. BTC durgunlaşırken sermayenin altcoinlere akışı, birçok altcoinin fiyatının çok artmasına neden oldu.

Bitcoin hakimiyetinin dusmesi ile altseason basladi mi

BTC.D Ticaret Görünümü

Henüz alt sezonu gelmedi mi?

Cardano 2020’den beri % 189 arttı, Crypto.com’un CRO tokeni % 237 arttı. Belki de ilk 40’taki en dikkat çekici dalgalanma % 1882’lik YTD artışının şaşırtıcı bir yükselişini gören Aave’in LEND’idir.

Altcoin hakimiyeti kesinlikle bir alts mevsimine neden olurken, herkesin zihninde daha sorusu bu dalgalanmanın devam edip etmeyeceği. Belki de, henüz henüz bitmemiş Bitcoin düşüşü düşünüldüğünde, altcoin rallisinde biraz daha meyve var gibi duruyor. Bu düşüşü yakında Bitcoin’in fiyatında bir artış izleyeceği için bu altcoinlere yatırım yapmak veya BTC’de kar elde etmek için gerçekten iyi bir zaman olabilir.

1594628006 881 Bitcoin hakimiyetinin dusmesi ile altseason basladi mi

TradingView

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir yalnızca haber analiz amacı taşır.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.