Bitcoin Hakimiyetinin Düşmesi Altcoin Sezonunu mu Başlatıyor?

Bitcoin'in sert düşüşü ve piyasa hakimiyetinin (BTC Dominance) düşmesi altcoin sezonuna işaret ediyor olabilir.

btc-dom
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin hakimiyeti son 3 yılın en düşük seviyesine geriledi. Fiyatın da düşüşü ile birlikte altcoin sezonunun geldiği yönünde yorumlar geliyor.

Bitcoin’in $54.000 civarına kadar iniş yaşaması birçok kripto para yatırımcısı için endişe verdi. Aynı zamanda Bitcoin piyasa hakimiyetinin de yüzde 50.1’e gerilemesi altcoin sezonunun gerçek başlangıcı olarak görülüyor.

Ether fiyatının bu düşüşlere aldırmadan yoluna devam etmesi de bu kanıyı güçlendirir nitelikte. Çünkü Bitcoin’in piyasa hakimiyetini altcoinlere devretmesi halinde, Ether öncülüğünde bir altcoin sezonu başlayacaktır.

Kripto para tarihine baktığımızda altcoin sezonunun Ether öncülüğünde gerçekleştiği görülüyor. 2017 ortaları ve 2018 başları bu duruma tarihsel bir örnektir.

Ether fiyatı yeni ATH yaptı fakat piyasa değeri bakımından ilk 50 kripto para düşüş yaşadı. Ethereum (ETH) fiyatı an itibariyle$ 4,155.28dolar seviyelerinde alıcı buluyor. Popüler kripto para Dogecoin (DOGE) fiyatı ise an itibariyle$ 0.553988dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!