Bitcoin Haftalık Yorum Analizi ve Önemli Seviyeler

Bitcoin Yorum

Geçen hafta 9220 seviyesinden ivme ile başlayan BTCUSD 9500 direnişine başladıktan sonra Trump, bireyler tarafından öngörülen vergi indiriminin Yüksek Mahkemeye yerleştirileceği haberi ile altın ve S & P500 gibi satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Alıcıların güçlerini koruyamadığı bu süreçte BTCUSD, 9150’lik ara desteği test etti. Şu anda, S & P500 ile pozitif korelasyonda sıkça bahsedilen BTC’nin yükseliş sinyallerine yükseldiğini söyleyebiliriz. ancak bu artış sınırlı bir oranda ilerlemiştir.

Gelişmekte olan pazarların durumu ve artan davalar,

Yayınlanan raporlar dikkate alındığında, gelişmekte olan ekonomilerin (Çin hariç) bu yıl% 5’e yakın bir daralma yaşayacağı ve COVID-19’un artan vakalarının finansal piyasalar üzerindeki etkisinin olumsuz fiyatlandırmaya veya sınırlı artışlara neden olacağı görülmektedir. Ekonomik iyileşme uygulanan programlar, teşvikler ve harcamalarla gecikmektedir. Bu noktada, davadaki artışın ekonomik toparlanmayı yavaşlatacağı ve yatırımcının risk ve zararı önlemek için gerekçe ile hareket edebileceği düşünülmektedir.

BTC Mart ayından sonra tercih edilirse (ABD’de kriptolarda teşvik kontrolleri ve Japonya’da kripto varlıklarında bir artış kullanılarak), fiyatın olumlu bir etkisi olacaktır. Temmuz 2020 itibariyle, 1MN USD BTC’ye sahip adres sayısı 13 binin üzerindedir. İşlem sayısında ve HODL miktarında artış gözlemleyen çalışmalar olmasına rağmen, borsalarda hacimlerde bir azalma olduğu ve bu durumun ışığında değerlendirildiğinde satış baskısını desteklediği söylenebilir. ekonomik veri. Ayrıca, Mart 2020’den itibaren incelendiğinde, BTC ile S & P500 arasındaki korelasyonun 0.87 civarında olduğunu görüyoruz. S & P500 ile korelasyonu göz önüne alındığında, riskli varlıklar düzeyinde değerlendirilebilen BTC’de riskten kaçınma motivasyonu düzeyini izlemek yararlıdır. Bu bağlamda yatırımcının nakit paraya dönme ve güvenli limanlara nakit akışı yaratma davranışı da süreç içerisinde değerlendirilmelidir.

Haftalik analiz Kritik direncten donen Bitcoindeki rotayi cizme seviyeleri

Kritik dirençlerden dönüş

9500’lere kadar hızlanmasından sonra satış baskısıyla karşılaşan kripto para birimi 9330-9360 bandını kırmakta zorlanıyor. Günlük grafikte oluşturduğu aşağı yönlü kanalın direncine bağlı kalan BTCUSD, kanal içinde fiyatlandırılmaya devam ediyor. 9000’lerde güçlü bir alıcıya sahip olan kripto para biriminin 10370’leri test ettikten sonra kademeli olarak güç kaybettiğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte, eğer 9330-9500 direnç üzerinde tutarsa, 9650, 9800 ve 10000 psikolojik direnç, süreçte takip edilebilecek direnç seviyeleri arasındadır.

Dezavantajlı senaryoda piyasalarda belirsizlik ve risk faktörleri devam ederse ve S & P500 ile pozitif korelasyon devam ederse, şortlarda hakimiyet olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durumda, kanalın ortası ve kanal desteği, kanal içi görüntüyü bozmayan kripto para biriminde izlenebilir. Yavaş yavaş değerlendirirsek, ilk etapta destek adımları 9150, 9070, 9000 ve 8800 seviyeleridir. Bu alandaki olumsuz tepkiler satış baskısını artırabilir ve 8500 seviye gündeme gelebilir.

  • Direnç seviyeleri: 9330 – 9500 – 9800 – 10000
  • Destek seviyeleri: 9150-9070-8800-8621
Bitcoin tablosu
Bitcoin Grafiği

ICRYPEX Hazine Uzmanı Helin ÇELİK

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.