Bitcoin Güney Kore Borsalarında Neden 67 Bin Dolar Oldu?: ”Kimchi Primi”

Haftasonun Da Kripto Para Dünyası'nda Hangi Gelişmeler Oldu__ Yükseliş Haftası (2)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük piyasa değerine sahip Kripto Para olan Bitcoin (1 Trilyon Dolar), 5 Nisan 2021 gün ortasında 57.900 Bin $’dan işlem görüyor. Peki Güney Kore borsalarında neden 67 Bin $ olarak görünüyor? 57 Bin $’dan alıp Güney Kore borsalarında satmak mümkün mü? Soruların cevaplarını veriyoruz.

1. Bitcoin Neden 67 Bin $ olarak görünüyor?
Bitcoin’in Güney Kore borsalarında 67 Bin $ seviyelerinde görünmesine ”Kimchi Primi” deniyor. Bu kavram Güney Kore borsaları ile diğer borsaların fiyat farklılığına deniyor.  Bu durumun aynısı 2017 yılında Bitcoin 20 Bin $ seviyelerini gördüğünde Güney Kore borsalarında yine aynı durum yaşanmış, Bitcoin 25 Bin $ seviyesini görmüştü.

2. Güney Kore borsalarında 67 Bin $’dan Bitcoin satabilir miyim?:
Güney Kore’deki kripto para borsaları yabancı müşterilere alım-satım imkanı sunmuyor. 

Ek Bilgi:
Güney Kore Bitcoin piyasası hacminin yaklaşık %1.8’ini oluşturuyor. Bu primin ortaya çıkması Güney Kore kripto para piyasasının yükselişe geçtiğinin habercisidir diyebiliriz. Fakat bu yükseliş Bitcoin’in ulusal piyasalarda yükselişe geçeceği sinyalini vermediğini şimdilik söyleyebiliriz. 2017’de Güney Kore kripto para borsasında ki sert düşüş ulusal piyasalara yansımış olsa da şimdi olması beklenen olası bir düşüşün pek fazla etki etmeyeceği düşünülüyor. 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!