Pazar, Ocak 24, 2021

Bitcoin görünümü: Bu hafta yatırımcıların nelere dikkat etmesi gerekiyor?

Avrupa’da daha sıkı kilitlenmeler ve ABD’de Fed tarafından yapılan açıklamalar, Bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyebilir. Analistler, Mevcut seviyelerde kâr eden yatırımcıların yüksek katılımına işaret ediyor.

Önemli aralığı 19.000 $ ‘a geri kazandıktan sonra, Bitcoin son birkaç haftadır olduğu gibi davranıyor gibi görünüyor: Günlük kazançlar almak ve ardından yeniden takip etmek. Buna göre, bazı analistler son fiyat artışının sürdürülebilir bir “hafta sonu rallisi” mi yoksa bir ayı tuzağı mı olduğunu merak ediyor.

Yayınlandığı sırada Bitcoin (BTC) fiyatı, Günlük ve haftalık grafikte yatay bir hareketle 19.162 $ seviyesinde duruyor. Buna karşılık, aylık grafik %17,60 artış gösteriyor. Bu, Bitcoin’i Ethereum (% 23,42), XRP (% 88,93), ADA (% 43,74) ve Litecoin (% 24,20) tarafından geride bırakılarak ilk 10’da en yüksek kazanç sağlayan 5 para birimi arasına yerleştiriyor.

Trader Michaël van de Poppe, “Kripto Michäel ”, Belirtilen Mevcut fiyat artışı ile Bitcoin’in yeni zirvelere ulaşmasından hemen önceki önceki aylar arasında benzerlikler var. Kripto para birimi “potansiyel yükseliş” momentumunda, Bu nedenle, Yatırımcılar 19.600 $ ‘lık dirence yakından bakmalı ve analistin grafikte gösterdiği gibi, fiyat 20.000 $’ a yakın aralıkta daha yüksek seviyelere yükseldikçe destek için bir dönüş beklemelidir.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1338144652873129990/photo/1

Ancak yatırımcılar, Önümüzdeki günlerde de dikkatli olunmasını tavsiye etti. Kripto piyasasını olumsuz etkileyebilecek önemli olaylar var. Avrupa’da Covid-19’u kontrol etmeye yönelik yeni tedbirler, Kripto piyasası büyük ölçüde çöktüğünde Mart ayında olanlardan daha küçük olsa da benzer bir etkiye sahip olabilir. Van de Poppe’un dediği gibi, Yatırımcılar fonları daha likit borsa araçlarına taşımayı tercih edebilir:

Her şeye rağmen, önümüzdeki hafta fiyat hareketiyle yoğun bir şekilde ilgileniyorum. Piyasaları çevreleyen birden fazla endişe var; Brexit müzakereleri, ama aynı zamanda Avrupa’da daha sıkı kilitlenmeler. Kontrolü ele geçirmeye başlayan korku ve para kral mı? Göreceğiz.

Ayrıca, Tüccar AnnTrades, ABD’de tüm hafta boyunca büyük olaylar olacağını kaydetti. Federal Rezerv’in, Salı gününden itibaren Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısıyla başlayarak 2020 için nihai kararlarını vermesi bekleniyor. Bu toplantının sonuçları Çarşamba günü Fed’in varlık satın alma programında değişiklik yapılma olasılığı yüksek olacak şekilde açıklanacak.

Bu haftaki önemli olaylar:

TUE: FOMC toplantısı başlıyor
WED: FOMC duyurusu (14:00 EST)
THU: Konaklama başlar (08:30 EST)
İşsizlik iddiaları (08:30 EST)
Philly üretim endeksi (08:30 EST)
FRI: Dörtlü büyü $ SPY $ QQQ $ IWM $ TQQQ

– AnnTrades (@AnnTrades) 13 Aralık 2020

2020’de Federal Rezerv’in duyuruları Bitcoin için son derece faydalı oldu. Kripto para biriminin kurumlar tarafından gördüğü eşi görülmemiş benimseme dalgası, Dolardaki olası enflasyon karşısında serveti koruma girişimine dayanıyor. MicroStrategy ve Square, Hazine politikalarını buna göre ayarladı.

Bekleyen bir oyunda hapsolmuş Bitcoin fiyatı

Öte yandan, Willy Woo bir piyasa güncellemesi önümüzdeki birkaç gün için. Aşağıdaki Grafiğin gösterdiği gibi, “Harcanan Çıktı Kâr Oranı” yüksek bir seviyededir. Bu metrik, Mevcut fiyat seviyelerinde kar almaya karar veren yatırımcıların büyük bir kısmının olduğunu gösteriyor.

Bitcoin BTC

Kaynak: https://pbs.twimg.com/media/EpMFJD0UcAAMzur?format=jpg&name=4096 Çevir4096

Woo, Bunun Bitcoin’in fiyatının “kâr edenlerin tükendiği” 2021’in başlarına kadar yatay seyretmesini sağlayacağına inanıyor. Kurumlardan Bitcoin satın alma baskısı artarsa ​​bu gerçekleşebilir. Woo’nun belirttiği gibi gerçekleşiyor gibi görünen bir senaryo:

SOPR düşmeye başladığında, kar elde etmek kar almayı başlatır. Satış yapacak tüm yatırımcıların satışlarını tamamlamasını bekliyoruz, bu olduğunda, coinleri hareket etmek artık kar taşımaz, SOPR 1.0’a gider ve ilerleyebiliriz. ETA Ocak belki.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,559.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39