bitcoin btc coinotag

Bitcoin, Geleneksel Borsalardan 70 Kat Daha Fazla Kazandırdı!

Bitcoin, 2015’ten bu yana % 3,500 değer kazandı ve beş geleneksel borsadan 70 kat daha fazla yatırım getirisi sağladı.

Reklam
binance

Veri analisti Justinas Baltrusaitis, 26 Haziran 2015’ten 26 Haziran 2020’ye kadar Bitcoin tarafından sağlanan yatırım getirisinin, beş FTSE 100, NASDAQ, Nikkei, S&P 500 ve Dow Jones borsalarından 70 kat fazla olduğunu hesapladı.

Reklam

“İncelenen dönemde Bitcoin’in yatırım getirisi yüzde 3.456,98 oldu. Haziran 2015’te Bitcoin’in fiyatı 257,06 dolardı ve bu yıl 26 Haziran’da fiyat 9.143,58 dolara yükseldi. Öte yandan, bahsi geçen borsa endekslerinin ortalama yatırım getirisi yüzde 49,27 olarak hesaplandı.”

Bir varlığın yatırım getirisi (YG), maliyetle karşılaştırıldığında kazanılan gelir miktarını ölçer.

buyshares.co.uk

Kaynak: buyshares.co.uk

“Yıllar boyunca, Bitcoin’in popülaritesi artıyor ve ilk kripto para birimi olduğu için yapılan yatırımlara yüksek miktarda geri dönüş yapılıyor. Bu büyük ölçüde dalgalanıyor ve sonuç olarak yatırımcılar geleneksel yatırımlardan daha fazlasını kaybedebilir.”

CoinOtag geçtiğimiz günlerde, bazı analistlerin Bitcoin’in hala S&P 500 gibi geleneksel borsalarla korele olduğunu iddia ettiğini bildirdi. Hisse senetlerini veya geleneksel varlıkları etkileyen herhangi bir piyasa çöküşü, kripto pazarının Mart ayında yaşananlara benzer bir durumla karşılaşmasına neden olabilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.