Cumartesi, Ocak 16, 2021

Twitter CEO’su: Bitcoin Geleceği Afrika Tarafından Belirlenecek

Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) en büyük savunucularından biri olan Twitter CEO’su Jack dile getirdiği bitcon yorumu; Dorsey, Bitcoin geleceği Afrika tarafından belirleneceğini düşünüyor.

Bu ay Nijerya ve Gana’yı ziyaret eden Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, 27 Kasım’da attığı bir tweet’inde 2020’de Afrika’ya tekrar geleceğini belirtti. Dorsey, “Afrika geleceği belirleyecek (özellikle de Bitcoin’inkini!).” diye açıklama yaparak, önümüzdeki yıl altı ayını kıtada geçirmek istediğini belirtti.

Nijerya’da bir Bitcoin buluşmasına katılan Dorsey, en büyük kripto para birimini savunmaya devam etti. Bitcoin’in işlevselliğini Twitter ve Square’e entegre etme sözü veren Dorsey’in Bitcoin’e olan desteği herkesçe biliniyor. Dorsey ayrıca, Bitcoin kullanıcılarının anında ve neredeyse ücretsiz gönderim yapmasına olarak sağlayan ödeme çözümü Lightning Network’ü (LN) de açıkça destekliyor.

Afrika ve Bitcoin Geleceği

Afrika’nın Lider kripto para birimine olan ilgisi gün gittikçe artıyor. Google aramalarında en çok ”Bitcoin” araması yapan ülkelerin başında Nijerya ve Güney Afrika geliyor. Bu ilgi Bitcoin Geleceği açısından afrikaya büyük bir rol bırakacak gibi duruyor.

Nijerya’nın başkenti olan Lagos’un 2050 yılına kadar 32 milyon kişiye ev sahipliği yapacak dev bir metropol olması ve daha aktif bir kripto para piyasasına sahip olması bekleniyor. Lagos, Dünya Ekonomik Forumu’nun verilerine göre 2100 yılına kadar dünyanın en kalabalık şehri haline gelecek. Önümüzdeki yüzyıla kadar, en kalabalık 20 şehrin 13’ünün Afrika’da yer alması bekleniyor.

Yerel hükümet, Bitcoin’e karşı şimdiye kadar riskten sakınan bir tutumda bulundu. Gana, geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimini çıkarmayı planladığını açıkladı. Nijerya ise henüz resmi bir kripto para mevzuatı oluşturmadı.

Gelecek Afrika’da ama Şu anki Diktatör Çin!

Yahoo Finance’nin haberine göre, kısa süre önce Çin’de en az beş yerel borsa işlemlerini durdurdu  ya da Çin Halk Bankası’nın (PBoC) KRİPTO para birimi işletmeleriyle ilgili baskı yaptığını açıkladıktan sonra bu ay artık yerel kullanıcılara hizmet vermeyeceklerini açıkladı. En son uyarılarda, Çin Halk Bankası yatırımcıları Blockchain teknolojisini kripto para birimleriyle karıştırmamaları konusunda uyardı.

Yetkililere göre, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Blockchain teknolojisini desteklediği ve Çin’den bu alanda liderlik etmesini istediği için ülkede Bitcoin kripto para birimi spekülasyonu artıyor. Daha önce, Çinli borsa operatörleri Bitsoda ve Akdex hizmetlerin sonlandırıldığını açıkladılar. Kripto para borsası Btuex, Çin hükümetinin baskıları sonucunda, sadece denizaşırı kullanıcılara hizmet vermek üzere gelecekte yeniden açılacağını açıkladı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18