Bitcoin BTC CME

Bitcoin Geçen Yaza Benzer Hareketlere Giriyor ve Hedef 14 bin dolar!

Kara Perşembe gününden bu yana, Bitcoin’in 7.400 dolarlık bölgeden 3.800 dolara düştüğü ve bir günde değerinin yaklaşık % 50’sini kaybettiği günden bugüne iki ay oldu.

O zamandan bu yana, BTC’nin düşüşüne tam olarak ulaşması ve 10.000 dolarlık psikolojik direnci aşması da bir ay sürdü.

Önde gelen kripto para birimi 10.000 dolara ulaşmaya çalışırken, trader’lar Bitcoin’in kısa vadeli fiyat tahminleriyle uğraşıyorlar. Bunlardan biri, BTC’nin yakında 14.000 dolara gideceğini belirtiyor. İşte nedeni!

Büyük Bir Düzeltmeden Önce, Ufukta 12-14 Bin Dolar Seviyeleri Var

Trader “DIY Investing”, Bitcoin’in 10 Temmuz’da 13.000 dolara ulaştığı zaman ile mevcut piyasa yapısı arasındaki benzerlikleri fark ettiğini söyledi.

Bir sonraki varış noktasının yaklaşık 12.000-14.000 dolar bandında olması bekleniyor. Trader büyük bir geri çekilme de bekliyor ancak bu gerileme olmadan önce, fiyatın yükselmesi gerektiğine de inanıyor.

“7 Bin BTC Satın Alma Şansı Var”

Analist ve köşe yazarı Joseph Young da Bitcoin’in yakında büyük bir düşüş göstereceğine inanıyor. Fiyatın 7.000 dolarlık alana düşmesini bekliyor ve bunun satın alma için iyi bir fırsat olacağını söylüyor.

Ayrıca Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in de bi “dipten satın alma şansını kaybetmeyeceğine” inanıyor.

“Bitcoin, görünüşe göre 7.000 dolardan satın almak için başka bir fırsat sunacak.”

Bitcoin Yüksek Talebi Görecek

Finans ve analitik ajansı Weiss Kripto Derecelendirmelere göre, Bitcoin’in şu anda gösterilenden daha yüksek bir talep görmesini bekliyor.

Ajans, talepteki artışın bir fiyat artışına neden olacağını düşünüyor.

“Bitcoin muhtemelen insanlığın gördüğü en nadide varlıktır. Bitcoin’in fiyatı yükseliyor, daha yüksek talebi karşılamanın tek yolu bu. Soru şu: daha yüksek talep olacak mı? Merkez bankaları sonsuza kadar para basmaya devam ederse, cevap büyük bir EVET olacaktır. ”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.