Bitcoin Fon Akışı Borsalarda Düşmeye Devam Ediyor

Büyük yatırım şirketi her hafta 30 milyon dolarlık Bitcoin alıyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Fiyatı bugün günlük en düşük seviyesi olan 53.470 doların günlük en yüksek seviyesi olan 58.471 dolardan düşerek %6’lık bir düzeltme kaydetti. 5.000 doların fiyat düzeltmesi yatırımcılar arasında daha fazla aşağı yönlü korku yarattı, ancak zincir üzerindeki analistler Ki-Young Ju, BTC fiyatının% 50 düştüğü geçen yıl Mart ayında fon akışının %16’yı aştığı göz önüne alındığında, tüm borsalardaki Bitcoin Fon Akış Oranının %7 civarında olduğuna işaret etti.

Borsalardaki Fon Akışı, BTC işlemlerinin çoğunun öncelikle OTC masalarında borsalar dışında gerçekleştiğini gösterir. Bir başka zincir üzerinde analiz, 100 BTC -1000 BTC aralığındaki büyük balinaların hala biriktiğini ve daha küçük balinaların kar almaya başladığını gösterdi.

Bitcoin fiyatı, son üç ay içinde en az bir kez birden fazla vesileyle yaklaşık %20’lik büyük düzeltmeler kaydetmiştir, bu nedenle sadece %6’lık bir düzeltme Bitcoin’in potansiyel zirvesine ulaşması konusunda endişeye neden olmamalıdır.

Bitcoin Opsiyonlarının Vadesi Doluyor Volatilitenin Başka Bir Nedeni Olabilir Mi?

Bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ermesi tarihsel olarak bitcoin fiyat oynaklığına gerçek son kullanma tarihinden bir hafta önce yol açmıştı. Bu, geçen ay 4 milyar doların üzerinde Bitcoin sözleşmesinin sona ererken de gözlendi. Yaklaşık 6 milyar dolarlık Bitcoin Opsiyonunun süresi bu Cuma sona erecek.

Sözleşmelerin sona ermesi, Wall Street yatırımcılarının son kullanma tarihinden sonra daha fazla sözleşme satın almak için acele etmesiyle genel olarak boğa sinyali olarak görülür, ancak fiyat hareketi de bir ani artış kaydeder.

Birçok Bitcoin analisti, Max Kieser’in kısa vadeli fiyat hedefini 65 bin dolardan 77 bin dolara ayarlamasıyla kısa vadede bile Bitcoin zirvesine ulaşmaktan uzak olduğumuza inanıyor. Bitcoin emektarları, artan döviz girişi ile eklenen %30’un üzerindeki bir fiyat çöküşünün zirveye ulaşmanın olası bir işareti olabileceğine inanıyor, ancak boğa koşusu sırasında %20 civarındaki herhangi bir düzeltme normal kabul ediliyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!