Cuma, Aralık 4, 2020

Bitcoin fiyatlarını karşılaştırmak size nasıl para kazandırabilir?

Bitcoin’in fiyatı çok değişken çünkü anlaşmalar ve balina faaliyetleri gibi kripto para ekosisteminde meydana gelen olaylara anlık tepki veriyor. Ne yazık ki dalgalanma sizin lehinize veya aleyhinize işleyebilir.

Nasıl? Farklı kripto para borsalarında farklı fiyatlara yol açar. Örneğin, Binance’de Bitcoin fiyatı 18.000 dolar olabilirken Coinbase’de 17.700 dolar.

Yatırımcılar neden tek bir borsaya sabitlenir?

Bu nedenle Bitcoin satın alırken Coinbase bu durumda en iyi seçeneğiniz olacaktır. Ancak, bir yatırımcının göz önünde bulundurması gereken tek şey fiyat değildir; örneğin işlem maliyetleri satın alma planının bir parçası olmalıdır.

Ne yazık ki, birçok kripto yatırımcısı tek bir Bitcoin borsasına veya komisyoncusuna sabitlenir. Bu, büyük ölçüde tercih ettikleri ticaret platformundan aldıkları hizmetler tarafından desteklenir. Ayrıca, brokerlar ve borsalar aracılığıyla inceleme yapmak için zamanın olmaması ve dolandırıcı borsaların çoğalması, Kripto yatırımcılarının ticaret yolculuklarında Bitcoin fiyatlarını karşılaştırmalarını engeller.

Engellere rağmen, yatırımcılar yüksek BTC fiyatlarına maruz kalmaları nedeniyle olumsuz bir yatırım getirisi (ROI) elde ediyorlar. Maliyetlerin dışında, bazı borsalar fahiş ücretler talep ediyor. Bazen, ücret programında gri piyasa alanları olabilir, bu da tüccarı daha da karanlıkta bırakır ve yatırım getirisini tehlikeye atar.

Bir sanal para biriminin fiyatını belirlemek için kripto para birimi borsaları ve aracıları tarafından kullanılan yaygın yöntemler arasında aşağıdakiler bulunur, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Servis maliyetleri. Bitcoin ticaret platformları, yüzde beş gibi yüksek ve yüzde 0,25 kadar düşük ücretler talep ediyor. Çoğunlukla, piyasa yapıcılar daha az ödeme yaparken, piyasa alıcıları platformdan likiditeyi kaldırmak için daha yüksek ücretler öder.

Fiyatı neye göre hesaplarlar?

Kullanılan ödeme yöntemine göre hesaplanır. Bazı platformlar, kredi kartı veya banka havalesi kullanarak ödeme yapmak için ekstra ücret alır.

Yatırımcı kar veya zarar maruz kalır

İlginç bir şekilde, bir borsa bu faktörleri kullandığında, sonuç yatırımcı için kayıp veya kar anlamına gelir. Örneğin, bir platformda Bitcoin fiyatı düştüğünde veya anlık olarak yükseldiğinde fiyatlarını güncelleyemeyebilir.

Büyürse ve güncellenemezse, bir yatırımcı eski düşük fiyatlarla kripto satın alabilir. Ancak, düşerse ve güncelleme yoksa, tüccar kar marjını tüketen gereksiz derecede yüksek bir fiyattan satın alır.

Bitcoin satın almak bir yatırımdır ve kar için işin içindesiniz. Bu nedenle, kurulu ve gelecek borsalar veya brokerlar arasında kripto fiyatlarını karşılaştırmak, düşük alım ve yüksek satış yapmanızı sağlayarak kar marjını artırır. Ancak, sadece spot fiyata bakmayın; İşlem ücretlerine ve platformun ödeme şekline bağlı olarak ücret alıp almadığını göz önünde bulundurun.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,068.04dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.86
  THYAO.IS₺12.17
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.49
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.71