Bitcoin’in Yükselmesinin 3 Nedeni | Yükseliş Devam Edecek mi?

Bitcoin yine 56.000 $ 'ın üzerinde
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcılar yeni enflasyon verilerini beklerken ve El Salvador, kripto para birimini ulusal para birimi yapan yasayı geçirirken, Bitcoin (BTC) fiyatı Çarşamba günü 36.000 doların üzerine çıktı.

En büyük kripto para, son 24 saatte yüzde 7,3 değer kazandı ve bu süreçte 37.400 dolara yükseldi. Önceki gün neredeyse 31 bin dolara düşen Bitcoin, bu yükselişle birlikte son değer kaybını da geri verdi. Kripto para, çeviri anında 36.900 dolardan işlem görüyor.

#Bitcoin Grafiklerde: İzlenecek kilit seviyeler 30.000 dolar ve 47.000 dolar. 30.000 doların altında, 2017 sonundan 20.000 dolar civarındaki bir önceki olasılık rekoruna doğru daha derin bir gerileme için açılıyor. 47.000$’ın üzerine geri dönmek, odağı tekrar mevcut rekor seviyeye getirecek.

Boğalar, Bitcoin’i enflasyona karşı ana korunma araçlarından biri olarak görmeye devam ediyor. Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone geçen gün Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşmasının 20.000 dolara düşmesinden daha muhtemel olduğunu söyledi:

Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolarlık destek bölgesine düştüğü 8 Haziran’daki fiyat düşüşü, uzun vadeli boğa piyasalarındaki düzeltmeler sırasında daha çok bir düşüş gibiydi.

Latin Amerika’dan Güzel Haberler!

El Salvador’dan gelen iyi haberin ardından Bitcoin yükselişte. Latin Amerika ülkesi, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak benimseyen ilk ülke oldu.

Yasa 90 gün sonra yürürlüğe girecek ve El Salvador halkının ürün ve hizmetleri alırken ve ödeme yaparken Bitcoin kullanmasına izin verecek. El Salvadorlular ayrıca vergilerini kripto para birimleri ile ödeyebilecekler.

Ülkenin cumhurbaşkanı Nayib Bukele, El Salvador’un Bitcoin madenciliği için “volkanik enerji” kullanacağını duyurdu. Bu duyuru, çevresel kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya alan Tesla CEO’su Elon Musk’a yanıt olarak geldi. Musk’ın bu kararı kripto yatırımcıları arasında ciddi bir paniğe neden oldu ve piyasada büyük bir düşüşe neden oldu.

Elon onun geleceğini hiç beklemiyordu. Enerji’de yarattığı FUD volkan enerjisiyle darbe alacak!

 

Enflasyon verileri açıklandı

Bitcoin’in son yükselişinin arkasında teknik faktörler var. Bitcoin son zamanlarda 30.000 dolarlık desteği sürdürebildiği için yatırımcılar 31 bin dolara düşen BTC’nin kısa vadede dip fiyat gördüğünü düşündüler.

Örneğin Bitcoin, 19 Mayıs’ta 30.000 dolarlık desteği test ettikten sonra bir gecede yüzde 40 fırladı.

CEX.IO Broker veri analizi departmanı başkanı Yuriy Mazur, son fiyat düşüşüne rağmen BTC/USD çiftinin 30.000 dolarlık desteği sürdüreceğini söyledi. Kıdemli analist, bu görüşün ardından yüksek enflasyon olduğunu açıkladı:

Analistlerin ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nde yüzde 4,7’lik bir artış beklemesi, BTC/USD paritesinin yükselişinde önemli bir faktör olabilir. Enflasyon yükselmeye devam ederse Bitcoin büyük kazançlar sağlayabilir ve  şu anda öyle gözüküyor

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen de yüksek enflasyondan yana olduğunu açıkladı.

ABD tüketici fiyat endeksi verileri bugün açıklanacak.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,999.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!