Salı, Ocak 19, 2021

Bitcoin fiyatındaki düşüş devam edecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı son aylarda iyi bir ivme kazanarak 24.200 $ ‘a kadar yükseldi. Ancak BTC, borsaların da günü kırmızı olarak açtığı 21 Aralık’ta bir düzeltme yaşadı. Pazartesi günü Bitcoin fiyatı yüzde 6 kaybederken, ABD Doları Endeksi (DXY) güçlü bir şekilde sıçradı.

Bu tür düşüşlerin ve belirsizliklerin arkasında, Birleşik Krallık’ta yeni bir koronavirüs mutasyonunun tespiti ve dolayısıyla Mart ayında olduğu gibi piyasaları ciddi şekilde etkileyebilecek daha fazla kısıtlama var gibi görünüyor.

Bitcoin fiyatı düşüyor

BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafikte negatif uyumsuzluk 24 bin dolardan 22 bin dolara düşüş gösteriyor.

Büyük resme bakıldığında, Bu seviye üç ay önceki Bitcoin fiyatına kıyasla hala çok yüksek ve bu tür düzeltmeler hem boğa hem de ayı piyasalarında yaygın.

Bu nedenle, Bu tür düşüşler yatırımcıları şaşırtmıyor. Bu açıdan yakından izlenmesi gereken seviyeler yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Negatif uyumsuzluğu onaylamak için Bitcoin fiyatı önceki direnç bölgesinden reddedilmelidir.

Bitcoin fiyatı 23.400-23.600 $ seviyesinden reddedilirse, Düşüş devam edebilir ve daha geniş zaman aralığı seviyeleri destek olarak test edilebilir. Bu seviye aşılırsa yıl sonuna kadar yeni bir rekor kırmak mümkün görünüyor.

Kritik seviye 18.500 $

BTC / USDT 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Bu noktada, Bitcoin için izlenecek tek seviye 18.500 dolar civarında.

Günlük zaman diliminde, Yükselmeye devam etmek için Bitcoin fiyatının 17.500$ ‘ı tutması gerekiyor.

İlginç bir şekilde, Haftalık tabloya göre 12.000 $ ‘a düşmek bile olumsuz bir tablo çizmiyor. Bununla birlikte, Böyle bir düzeltme, Boğa piyasalarında yaygın olarak görülen yüzde 20-40 düşüşlere kıyasla oldukça büyük olacaktır. Ancak yüzde 50’lik böyle bir düşüşün bile boğa piyasası döngüsünü bozması pek olası değil.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara ve Coinotag’ın görüşlerini yansıtmamaktadır. Her yatırım risk içerir. Karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 37,069.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.98
  THYAO.IS₺13.50
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.10
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39