Bitcoin Fiyatında “Düzeltme” ve “Düşüş” Arasındaki Farklar

bitcoin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı gerilediğinde “düşüş” ve “düzeltme”  terimleri sık sık birbirinin yerine kullanılır. Peki bu kavramlar arasındaki fark nedir?


Düşüş

Geleneksel finansta bir düşüş, tek bir gün içinde fiyatta %10’un üzerinde bir düşüş olarak kabul edilir.

Bunlar genellikle, panik içindeki yatırımcıların toplu halde piyasadan çıkmasına neden olan kripto piyasasındaki etkili, ani değişikliklerden kaynaklanır.

Teknik faktörler, Bitcoin’in fiyatı üzerinde önemli etkilere sahip olabilirken, büyük çökmeler, makroekonomik olaylar, büyük şirket duyuruları ve uluslararası düzenlemeler ve politikalardaki ani değişiklikler gibi temel koşullar tarafından daha fazla katalize ediliyor gibi görünüyor.

Bitcoin’de şimdiye kadar kaydedilen en büyük çöküş, 10 Nisan 2013’te gerçekleşti. Verilere göre Bitcoin fiyatları 24 saat içinde %73.1’in üzerinde, 259.34 dolar’dan 70 dolar’a düştü.

Düzeltme

Düzeltme, fiyatların birkaç gün içinde %10’dan fazla düştüğü kademeli bir düşüşle tanımlanır.

Bunlar genellikle yükseliş eğilimindeki yatırımcıların tükendiğini ve konsolide etmek ve iyileşmek için zamana ihtiyaç duyduğunu gösterir. Satış emirleri, emir defterinin diğer tarafında kimse onları satın almadan birikmeye devam ederse, fiyatlar düşmeye başlar.

Bitcoin’in ilk çeyrek performansı:

btc

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!