Cumartesi, Ocak 23, 2021

Bitcoin fiyatı yeni bir ralliye mi başlıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 14 Ocak’ta iyileşmeyi hızlandırarak 38K $ seviyesine geri döndü. Dahası, haftalık mum çubuğu grafiği, hafta başında yüzde 28’lik bir düşüşe rağmen arka arkaya beşinci kez yeşile döndü.

Öte yandan, CryptoQuant verilerine göre, stabilcoinler kripto para borsalarına akın ediyor. Mevduatın Bitcoin’e yatırılacağını gösteren bu durum, kısa vadede BTC fiyat artışını tetikleyebilir.

Alıcı talebinin göstergesi mi?

Kripto para piyasasında birçok yatırımcı, nakit yerine Bitcoin gibi sabit paralar ve kripto para birimleri alıp satmaktadır.

Tether (USDT) gibi sabit paralar dolar endekslidir ve borsalarda işlem görebilir.

Çoğu borsa, banka havaleleri için Müşterinizi Tanıyan (KYC) doğrulama sürecini uygular ve para yatırma işlemleri uzun sürebilir.

Bu nedenle, stabilcoinler, milyonlarca dolar değerinde Bitcoin alıp satmak isteyen balinalar ve büyük yatırımcılar için nakit paradan çok daha uygun fiyatlı olabilir.

Borsalara yatırılan stabilcoin sayısı son 24 saat içinde arttı.

Borsaların Stablecoin rezervleri. 

Büyük borsalara yatırılan stabilcoin sayısı, 13 Ocak’ta Bitcoin fiyatı toparlanmaya başladıktan hemen sonra gözle görülür şekilde arttı.

Yatırımcılar, BTC fiyatı düştüğünde sürekli satın alıyorlardı. Sonuç olarak Bitcoin fiyatı hızla toparlandı.

Sıradaki ne?

Kripto para analisti Alex Saunders, borsalarda stabilcoin’e nasıl yatırım yapılacağını açıklıyor Yükseliş göstergesi olduğunu söylebtdi.

Ünlü yatırımcı Michael van de Poppe, Bitcoin iyileşme göstermeye başlamadan önce kripto para biriminin 38.000 doları aşması durumunda yeni bir rekorun kırılmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Bitcoin fiyatı dün gece 38 bin dolarlık direnci kırdı. Bu nedenle, BTC yakın zamanda yeni bir rekoru test edebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,576.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39