Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin Fiyatı Ve Kripto Suçluları!

Küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky’nin yakın tarihli bir raporuna göre, kripto madenciliği alanında elde edilecek kazançlı karlardaki artış, siber suçluların DDoS saldırıları başlatmak yerine kripto para madenciliği yapmak için bilgi işlem güçlerini kullanmalarına katkıda bulundu.

İlginç bir şekilde, 2020’nin 4. çeyreğindeki DDoS saldırılarının sayısı, kripto para birimi fiyatlarının gerçekten yükselmeye başladığı zamanla tutarlı olarak bir önceki çeyreğe göre %31 düştü.

Kaspersky uzmanları, siber suçluların bazı botnetlerin “yeniden profillerini oluşturmuş” olabileceğine inanıyor, böylece tipik olarak DDoS saldırılarında kullanılan C&C sunucuları, virüs bulaşmış cihazları yeniden kullanabilir ve kripto para madenciliği yapmak için bilgi işlem güçlerini kullanabilir. Bitcoin’in yükselen fiyatları, işlem ücretlerindeki artışla birleştiğinde, madencilerin karlarının çatıdan geçmesine ve üretim maliyetlerini çok aşmasına katkıda bulundu.

Aslında, son raporlar, günlük madenci gelirlerinin şu anda 50 milyon doları aştığını ve Bitcoin madencilik hisselerinin de önemli ölçüde arttığını ortaya koydu.

Bununla birlikte, Bitcoin madencilik şirketi Marathon Patent Group’un bilançosunda görüldüğü gibi, durumun her zaman böyle olmadığı unutulmamalıdır. Daha yakın zamana kadar, son çeyreğin sonuçları 2 milyon $ ‘lık bir operasyon kaybına işaret ederken, Marathon’un operasyonları tamamen karlı değildi.

Ne yazık ki, o zamandan bu yana, Marathon’un hisse senedi fiyatı, özellikle kripto karları gelirlerde tam bir dönüşü tetikledikten sonra %300’ün üzerinde yükseldi.

Marathon’un operasyonel sonuçlarıyla tutarlı olarak, Kaspersky’nin Güvenlik Ağı tarafından yayınlanan istatistikler de benzer bir eğilim gözlemledi. 2019 ve 2020, düşen kripto madencileriyle karakterize edilen yıllar iken, Eylül 2020, o zamandan beri aynı plato ile bu trendde bir değişiklik getirdi.

Kaspersky DDoS koruma ekibinde İş Geliştirme Müdürü Alexey Kiselev’e göre,

“Kripto para birimi fiyatlarındaki artışla, bazı cihazlara bulaştırmak onlar için daha karlı olabilir. Sonuç olarak, 4. çeyrekteki toplam DDoS saldırı sayısının oldukça sabit kaldığını görüyoruz. ”

Bu eğilim 2021’de de devam edecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,144.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98