Bitcoin Fiyatı Kritik Pivot Bölgesine Geri Dönüyor

bitcoin btc

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Boğalar kayıp destek seviyelerini geri kazanmakta sorun yaşıyorlar ancak 30.000 dolar seviyesi Bitcoin’in işlem aralığı için sağlam bir temel olmaya devam ediyor.

Bitcoin, 14 Temmuz’da günlük dip seviyesinden aldığı tepki ile sadece mütevazı bir ilerleme sağladı ve 33.000 doları kıramadı.

Bitcoin saatlik grafiği

Parite, keskin bir toparlanma ile 33.100 $ ‘lık yüksek seviyelere ulaşmadan önce 31.750 $’ a kısa bir süre dokundu.

Popüler yatırımcı Michaël van de Poppe için, Bitcoin’in işlem aralığında daha yüksek hedeflere gitmesi için 32.600 dolardan yukarı doğru bir kırılmanın gerçekleşmesi gerekiyor. Ayrıca altcoinlerin birçoğunun alt seviyeleri test etmesinin harika olduğunu belirtti.

Yazım sırasında 33.000 dolar seviyelerini test eden Bitcoin için, aşağıda 30.000 dolar bölgelerinde güçlü bir destek bölgesi bulunuyor.

Güçlü Eller Sessizce Bitcoin Topluyor

Paraguay hükümetinin önüne kamuya açık bir Bitcoin tasarısı sunulması öncesinde beklentiler yüksekti. Mevzuatla ilgili bilgiler kabataslak olsa da iyimser yatırımcılar diğer ülkelerin El Salvador’u takip edip Bitcoin’i yasallaştırmasını umuyor.

Ağ temellerinin ötesinde, büyük ve küçük yatırımcılar tarafından birikim henüz fiyat eyleminde kendini gösteremedi.

Ancak yeni analizlerde William Clemente, fiyat tepkisinde bir gecikme olabileceğini öne sürdü.

“Tam tersi olarak fiyat bazen birikim akışlarını geciktirebilir. Örneğin Ocak veya Eylül 2020’de bir boğa dalışı yaptık fakat neredeyse birkimler bu boyutta değildi.” dedi Twitter yorumlarında.

 

BTC’nin satış hareketinin sinyalini veren bir metrik.

Clemente, Bitcoin’in sıvı tedarik oranının (LSR) bir grafiğini vurguladı.

Geçen yılki blok sübvansiyon yarılanmasına atıfta bulunan yetkili, “Hiçbir şey değişmedi, arz şoku hala devrede.” dedi.

LSR, Bitcoin’lerin güçlü eller tarafından yeniden emilme eyleminin sadece fiyattan daha fazla ayrışmaya devam ettiğini gösteriyor. Borsalardan son 2 haftada 21.829 BTC geri çekildi. Bu da akışlarda net bir birikim eğiliminin olduğunu gösteriyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook