Cuma, Aralık 4, 2020

“Bitcoin fiyatı iki yılda 170 bin doları geçebilir”

Bitcoin (BTC) fiyatı alışılmadık seviyelere yükseldi ve bir sonraki adıma karar vermeden önce 17.000-18.700 $ bandında geziniyor. Altın ayrıca dolar bazında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, onsu 2.000 doları aştı ve kısa süre sonra konsolidasyon dönemine girdi ve gerileme yaşadı. Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone, aynı şeyin Bitcoin ile de olabileceğini düşünüyor.

Glone, Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda;

“Kısa vadede, 20.000 $ güçlü bir direnç gibi görünüyor” dedi.

Korkarım altının yaptığı işe yarar. Altın 2.000 $ ‘a ulaştı ve o zamandan beri bir boğa piyasasında konsolide oluyor. ”

Bitcoin, Salı günü 18.500 $ ‘a ulaştıktan kısa bir süre sonra 17.200 $’ a düştü. kripto para, o zamandan beri bu iki seviye arasında pekişerek belirli bir aralıkta geziniyor. McGlone, Bitcoin’in uzun vadede daha da yükselmesini bekliyor:

“Bu yıl Bitcoin ile ilgili en önemli şey oldukça basit: fiyatının önüne 1 numarayı ekledi. Unutmayın geçen yılın sonunda 7 bin dolar bandını izliyordu. Korktuğum şey, aynı zamanda geleceğin de göstergesi olan geçmiş performansa bakarsanız, önümüzdeki 1-2 yıl içinde fiyatın sonuna 0 ekleyebilir. “

2019 sonunda 7.000 dolardan işlem gören Bitcoin, bu rakamın önüne 1 ekleyerek 17.000 dolara çıktı. Yani McGlone’un tahminiyle kripto para önümüzdeki 1-2 yıl içinde 170 bin dolara ulaşabilir. Öte yandan McGlone bu açıklamayı yaptığında Bitcoin 18.000 doları aştı. Yani önümüzdeki yıllarda fiyat 180 bin dolar olabilir.

McGlone, görüşme sırasında Bitcoin’in fiyat dalgalanmaları da dahil olmak üzere diğer bazı önemli noktalara da değindi. “Bitcoin, altının dijital versiyonu haline geliyor. Bu yıl meydana gelen en önemli olaylardan biri, Bitcoin dalgalanmasının azalmaya başlaması. Altın açısından en düşük seviyeyi bile gördü.”

Stratejist ayrıca, ortak bir ana piyasa göstergesi olan Nasdaq açısından düşük Bitcoin dalgalanmasını açıkladı: “Dünyadaki diğer tüm riskli varlıkların oynaklığı arttıkça Bitcoin’in oynaklığı azalıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,999.62dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.54
  THYAO.IS₺12.20
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.71