Pazartesi, Kasım 30, 2020

“Bitcoin fiyatı 65 bin dolar görecek”

Dev yatırımcı Mike Novogratz, arzdaki düşüş ve yeni alıcı sayısındaki hızlı artış sayesinde Bitcoin (BTC) fiyatının 65.000 doları göreceğini öne sürdü.

Novogratz, 17 Kasım Twitter tartışması Oyuncu, Maisie Williams’a Bitcoin satın alma konusunda endişelenmemesi gerektiğini söyledi.

Novogratz: “Ağ etkisi görülmeye başlıyor”

Game of Thrones’daki “Arya Stark” rolüyle tanınan ünlü aktris Williams, Twitter takipçilerine Bitcoin’e yatırım yapıp yapmaması gerektiğini sordu. Çeviri yayını sırasında yaklaşık 820 bin kişinin katıldığı anketin yüzde 44’ü “evet” oyu almıştı.

Anket, Tesla CEO’su Elon Musk dahil olmak üzere birçok ünlü Twitter kullanıcısının dikkatini çekti.

Yatırımcı Novogratz, “Dün gece 15.800 dolardan fazla Bitcoin satın aldım. Önce 20 bin dolar, sonra 65 bin dolar ”yorumunu yaptı.

“Ağ etkisi görünmeye başladı. Binlerce yeni alıcı görüyorum ve çok az arz var. Yani EVET, satın almalısınız. ”

Williams, onu Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünmeye iten şeyi açıklamadı. Bitcoin, çeviri yayınlandığı tarihte 16.700 dolardan işlem görüyor.

Maisie Williams Bitcoin anketi. Kaynak: Twitter

Gösterişsiz bir yükseliş

Williams’ın sorusunu yanıtlayan diğer isimler arasında sunucu Stephan Livera, Blockstream CSO Samson Mow ve yatırım fonu devi Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert yer alıyor.

Bitcoin’in son yükselişi, medyada yer almadığı için dikkat çekiyor.

Bitcoin şu anda tüm tarihinde iki haftadan fazla bir süredir benzeri görülmemiş seviyelerde gezinmesine rağmen, 2017’de 20.000 $ ‘a yükseldiği için kendisini medyada bulamadı.

Perde arkasında daha önce Bitcoin’i desteklemeyen kuruluşlar, Bitcoin’in gelecekte dev bir yatırım varlığı olabileceğini düşünmeye başladı. Bunlardan biri olan Citibank, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in Aralık 2021 fiyatının 318.000 dolar olabileceğini öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,398.33dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09