Cuma, Şubat 26, 2021

Bitcoin fiyatı 350 bin TL gördü!

Bitcoin (BTC) fiyatı 16 Şubat’ta rekor kırdı. Tarihte ilk kez dolar bazında 50.000 doları gören Bitcoin, TL olarak 350.000’i aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Ocak ayında üç haftalık bir konsolidasyon dönemine giren Bitcoin, Tesla’nın 8 Şubat’ta 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığını açıklamasının ardından büyük bir sıçrama yaptı. 8 Şubat sabahı 278 bin dolar civarında işlem gören BTC, bu sıçrama ile 331 bin dolara çıktı.

Tesla haberinin duyulduğu haftada tarihin en büyük haftalık kapanışını yapan Bitcoin, bu konuda bir rekor kırarak sadece bir haftada 9.800 dolar yani yüzde 25 değer kazandı.

Bitcoin bugünlerde büyük kuruluşlardan giderek daha fazla destek alıyor. Kripto para birimlerine karşı temkinli tavrıyla tanınan bir JPMorgan yöneticisi bile, bankanın bir noktada Bitcoin alanına gireceğini açıkladı.

Dev yatırım bankası Morgan Stanley de iştiraki aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğünü açıkladı.

Geçen yıl kripto para birimi desteğini ekleyen PayPal’ın ardından MasterCard’ın 2021’de kripto para birimlerini desteklemeyi planladığını duyurması, Bitcoin etrafındaki olumlu atmosferi daha da güçlendirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,637.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09