Pazar, Nisan 18, 2021

Bitcoin fiyatı 306 bin dolara zirve yapabilir mi?

Yapılan bir araştırmaya göre, 2011’den beri Bitcoin fiyat hareketinin analizi, madalyonun bir sonraki en yüksek fiyatının 75.000 ila 306.000 $ arasında olabileceğini ortaya koyuyor.

Tarihsel zirve ve dip fiyatları birbirine bağlayan logaritmik büyüme eğrisinin analizi, Bitcoin fiyatı 75.000 $ ‘a ulaşırsa çok yüksek olacağını ve mevcut boğa piyasasının sona ereceğini gösteriyor.

Raporda, “Önceki döngülere dayanarak, Bitcoin fiyatının kademeli olarak yükseleceği ve ardından parabolik bir yükselme göstererek dirence çarpacağı ve dördüncü boğa piyasasının sonunu işaret edeceği görülüyor” dedi.

Tarihsel fiyat düşüşlerinin analizi çok daha cesur bir tahmin sağlar. BTC mevcut büyüme eğrisine devam ederse ve önceki piyasa çökmelerine benzer bir düşüş yaşarsa, bir sonraki en düşük fiyat 30 bin dolar civarında olabilir.

Bu alt fiyata dayalı olarak, düşüşün boyutuna bağlı olarak bir sonraki en yüksek fiyat hakkında da çıkarımlar yapılabilir.

Mevcut döngüde Bitcoin yüzde 70 düşerse, madeni paranın 30.000 $ ‘a düşmeden önce 102.000 $’ a yükselmesi gerekiyor.

Yüzde 90’lık bir çöküş için 306.000 $ ‘a ve önceki piyasa döngülerinin ortalama geri çekilme oranı olan yüzde 86’da çökerse 221.000 $’ a düşmesi gerekiyor. Tüm senaryolarda, Bitcoin hala zirveyi görmekten çok uzak.

Araştırmaya göre Mart, Bitcoin için tarihsel olarak kötü bir ay oldu ve kripto para birimi Mart ayında 12 yıllık tarihinde yalnızca iki kez değer kazandı.

Öte yandan rapor, Bitcoin’in mevcut trendinin kripto para birimi tarihindeki en verimli çeyrek olan 2013’ün ilk çeyreğine benzediğini belirtiyor. Bu durum, Mart ayının kötü olmasına neden olan tarihsel eğilimin de değişebileceğine işaret ediyor olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21