Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin fiyat düzeltmesinden en büyük madencilik havuzu sorumlu mu?

Bitcoin (BTC) fiyatındaki hızlı düşüş, madencilerden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Yayınlanan verilere göre 22 Ocak itibarıyla Bitcoin fiyatının 28.950 dolara düşmesinde büyük miktarda varlık satan madenciler rol oynadı. Ancak büyük alıcılar devreye girdiğinde bu düşüş minimum düzeyde kaldı.

Zincir üzerindeki veri izleme kaynağı CryptoQuant’a göre, son birkaç gün içinde madencilik havuzlarından çok sayıda çıkış oldu. Bu satış süreci, BTC / USD paritesinin bir hafta içinde yüzde 20 düşmesiyle aynı zamana denk geliyor gibi görünüyor.

F2Pool madencilik havuzundan günlük çıkışlar 10.000 BTC’ye ulaştı

15 Ocak itibariyle, satışlar, özellikle toplam hash oranının yaklaşık yüzde 15’ini oluşturan en büyük madencilik havuzu olan F2Pool’dan artmaya başladı. 17 Ocak itibariyle günlük nakit çıkışı 10.000 BTC’ye (yaklaşık 313 milyon $) ulaştı. Bu satış süreci normal seviyelere dönene kadar arka arkaya üç gün daha devam etti.

F2Pool madencilik havuzu, BTC satışlarının büyük çoğunluğundan sorumlu gibi görünüyor.

Bu arada veriler, 2019 yazından bu yana cüzdan miktarlarındaki genel düşüş eğiliminin aksine, Bitcoin bakiyelerinin Ocak ayı boyunca sabit kaldığını gösteriyor.

Satışlarda Grayscale satın alımlarıyla çakışıyor

Coinleri F2Pool tarafından yayınlanan, piyasaya satış için aktarılan büyük miktarda yeni BTC yarattı. Ancak büyük yatırımcılar onları hızla çözmeye başladı.

Coinotag’ın bildirdiği gibi, varlık yönetimi devi Grayscale bu hafta yönetilen varlıklarına önemli bir miktar ekledi. Bu alımlar potansiyel olarak BTC / USD çiftini daha keskin bir düşüşten korumaya yardımcı oldu.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, finansal danışmanların 2021 yılına kadar Bitcoin alanına olan ilgisini artıracağına ve yatırım risklerinin azalacağına inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,415.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98