Pazartesi, Nisan 19, 2021

Bitcoin fiyat düşüşü, MicroStrategy için satın alma fırsatına dönüştü!

Bitcoin’e olan ilgisi ve büyük alımlarıyla manşetlere çıkan yazılım şirketi MicroStrategy, Perşembe günü piyasa belirsizliğinin ardından 10 milyon dolarlık BTC daha satın aldı.

CEO Michael Saylor tarafından açıklandı ve Şirket, ortalama 48.888 dolardan 205 BTC daha satın aldı ve bunun için nakit olarak 10 milyon dolar harcadı. Böylece şirketin toplam Bitcoin varlıkları 91.064 BTC’ye ulaşarak 4.3 milyar dolara denk geldi. Şirketin ortalama BTC alış fiyatı 24.119 dolar, toplam maliyeti ise 2.2 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

MicroStrategy’nin bu hareketi, şirketin her fiyat düşüşünde BTC almayı düşündüğünü ortaya koyuyor. Yazılım şirketi 2020’de mevcut varlıklarını BTC’ye dönüştürmeye başladığında Bitcoin yaklaşık 10.000 $ ‘lık işlem görüyordu.

900 milyon dolarlık tahvil teklifi ile mevcut toplu alım sırasında, BTC başına ortalama 52.700 dolar ödendi. Wall Street’te riskli varlıkların görünümü kötüleştiğinden, Bitcoin fiyatı o zamandan beri hareketli.

ABD’de tahvil getirileri son haftalarda keskin bir şekilde yükseldi. Bu, durgunluktan çıkışa ve yükselen enflasyon beklentilerine işaret ediyor. Normalde bu, hisse senetlerine ve risk varlıklarına olumlu bir şekilde yansımalıdır, ancak Fed’in müdahaleleri ile bu gerçek olmaz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21