Analistler “Bitcoin’in Düşüşü Bitmedi” Düşüncesini Sürdürüyorlar!

Bitcoin (BTC) 5
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan analistlerine göre Bitcoin (BTC), son 10 yılın en kötü ayı olan Mayıs ayından sonra düşüşünü sürdürebilir.

JPMorgan Stratejisti ve Bitcoin uzmanı Nikolaos Panigirtzoglou, kurumsal talebin zayıflamasının Bitcoin fiyatını muhtemelen 30.000 doların altına iteceğini söyledi.

JPMorgan analisti şu açıklamalara yer verdi:

Altına kıyasla volatilite oranına göre Bitcoin’in orta vadede 24-36 bin dolar arasında seyredeceğini öne sürdü. “Bitcoin, altına kıyasla 4 kat daha oynaklığa sahip olsaydı, gerçeğe uygun değeri 145.000 $ veya 36.000 $ ‘ın çeyreği olurdu. Mevcut oran altı kat daha yüksek olduğundan, gerçeğe uygun değeri 145.000 ABD Dolarının altıda biri veya 24.000 ABD Doları olacaktır. Dolayısıyla orta vadede 24-36 bin dolar aralığını izleyeceğiz

Panigirtzoglou, 145.000 $ ‘ın hala JPMorgan’ın BTC fiyatı için uzun vadeli “teorik hedefi” olduğunu belirtti.

Stratejiste göre Bitcoin 145.000 dolara ulaştığında, piyasa değeri özel sektör tarafından yatırım için tutulan 2,7 trilyon dolarlık altına eşdeğer olacak. Ancak, yakın gelecekte böyle bir durumun ortaya çıkması olası değil gibi gözüküyor.

Panigirtzoglou, kurumsal yatırımcıların 19 Mayıs’taki çöküşün ardından dipte satın almak konusunda isteksiz olduklarına dikkat çekti. JPMorgan daha önce büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin sattığını ve BTC 30.000 dolara düştüğü için altın aldığını iddia etmişti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,293.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!