Pazartesi, Ocak 18, 2021

Goldman Sachs: “Bitcoin fiyatı 30.000 $ ‘ı yeniden ziyaret etme riski taşıyor”

Bitcoin boğaları, 100 SMA ve 33.000 $ ‘ın üzerinde tutarak 30.000 $’ a düşmekten kaçınmaya odaklanıyor. Bitcoin bir varlık olarak daha olgun hale geliyor, ancak istikrara kavuşmak için kurumsal desteğe ihtiyacı var.

Bitcoin, 33.000 $ ‘ın üzerinde kalmak için mücadele ediyor, ancak genel baskı bu görevi boğalar için zor hale getirmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi, 30.000 $ ‘lık desteği test edip onayladıktan sonra iyileşti. Bununla birlikte, 50 Basit Hareketli Ortalama’daki genel baskı, marjinal olarak 36.000 $ ‘ın üzerinde, daha fazla fiyat hareketini engelledi.

Yazım sırasında BTC / USD, düşüş ayağını 35.000 $ ‘a çıkarmaktan kaçınmak için 33.000 $’ ın üzerinde destek arıyor. 100 SMA ayrıca kayıpları önleme, belki de 40.000 $ ‘a giden kazanç eğilimini tersine çevirme misyonunda kilit bir seviyedir.

Göreceli Güç Endeksi, orta hattın altına dalarak karamsar görünümü pekiştiriyor. Fazla satım bölgesine uzanmak, daha fazla satıcıyı pazara katılmaya teşvik ederken diğerleri pozisyonlarını artıracaktır. Yeterli hacim oluşturulursa, BTC, 4 saatlik grafikte 200 SMA tarafından sağlanan desteği test etmek için bozulabilir.

BTC / USD 4 saatlik grafik

BTC / USD fiyat tablosuTradingview tarafından BTC / USD fiyat tablosu

TD Sıralı Göstergesi önümüzdeki birkaç gün içinde 3 günlük grafikte bir satış sinyali sunabilir. Bu satış çağrısı kırmızı dokuz mum çubuğu şeklini alacaktır. Doğrulanırsa, Bitcoin fiyatı bir ila dört 3 günlük mum çubuğunda daha fazla düzeltilebilir.

Bir önceki kırmızı mumun altında işlem gören kırmızı iki mum çubuğu, Bitcoin’in daha da düşmeye hazır olduğunun teyidi olabilir.

BTC / USD 4 saatlik grafik

BTC / USD fiyat tablosu Tradingview tarafından BTC / USD fiyat tablosu

Goldman Sach’s emtia araştırma başkanı Jeff Currie’ye göre, Bitcoin’in “pazarı daha olgunlaşmaya başlıyor.” Bununla birlikte, oynaklığı maruz kalma riskini artırır. Bu dalgalanmayı azaltmak için, Bitcoin’in akışa girmek için daha fazla kurumsal paraya ihtiyacı var. Curries Pazartesi günü, Bitcoin’in şu anda çok az kurumsal desteğe sahip olduğunu, “kabaca %1’inin (Bitcoin’in 600 milyar doları) kurumsal para olduğunu” söyledi.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Spot oranı: 33,362 $

Yüzde değişimi:% -2

Göreli değişim: -688

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Düşük

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,577.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18