Cuma, Mart 5, 2021

Bitcoin Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin’in fiyatı, baskı anında 35.000 doların üzerinde işlem görüyordu ve kripto para birimi, grafiklerde bir konsolidasyon modelinden sıyrılırken yükselmeyi hedefliyordu. Bu model, konsolidasyonun Bitcoin’i bir veya üç gün boyunca sabit tutabileceğini gösteriyor. Bu aynı zamanda, özellikle son 40 gün içinde %6’lık hakimiyet düşüşü göz önüne alındığında, altcoinlerin daha yüksek bir eğilim göstermesine izin verecektir.

Konsolidasyon paterni sıkıcı olsa da, Mart 2021’den önce BTC’yi 55.000 $ veya 65.000 $ ‘a itebilecek büyük bir yükseliş fırsatı sunuyor.

Bitcoin 4 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Konsolidasyon modeli, fiyatın desenin sonuna yaklaştığı simetrik bir üçgendir. Önümüzdeki 24 ila 72 saat içinde bir çıkış beklenebilir. Basın zamanında, BTC daha düşük trend çizgisine ulaşmıştı ve daha yüksek sıçrama yapması bekleniyordu. Sıçrama başarılı olursa, yükseliş 37.000 – 38.000 $ aralığına kadar devam edebilir, ancak bunun ötesine geçemez.

Önceki eğilim parabolik bir yükseliş eğilimi olduğundan, bu konsolidasyon modeli bir yükseliş flama haline gelir. Dolayısıyla, bunun hedefi, konsolidasyon modelinin merkezinden ölçülen önceki trendin dikey mesafesi olacaktır. Bu nedenle, üçgenin tepesinden %76’lık bir artış Bitcoin’de 65.000 $ ‘a ulaşacaktır.

Kırılmanın mevcut sıçrama ile başladığını varsayarsak, hedef yaklaşık 56.000 $ olacaktır. Bununla birlikte, fiyatın yolculuğuna devam etmeden önce geri çekileceği 48.000 $ ‘da çakışan bir direnç seviyesi var gibi görünüyor. Her iki durumda da, Bitcoin’in fiyatı bu konsolidasyon modelini takip ederken dengede kalıyor. Daha yüksek bir mola boğa koşusuna devam ederken, daha düşük bir kırılma kripto para birimi için felaket anlamına gelebilir.

Sonuç

Boğa koşusu öncesinde yatırım yapan balina sayısı göz önüne alındığında, bu konsolidasyon yükseliş gibi görünüyor. Bu nedenle, daha düşük bir kırılma zor olacaktır, ancak imkansız veya olasılık dışı değildir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,192.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.02
  THYAO.IS₺14.75
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.23