Bitcoin Fiyat Analizi: Önemli Destek ve Dirençler!

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paylaşılan verilere göre, ABD’li kurumsal yatırımcılar, 48.000 $ aralığına yakın kripto para birimi alım-satımına rağmen hala büyük miktarlarda Bitcoin satın alıyor. Bu, 44.000-46.000 $ aralığında olan bu düşüşün zemininin zaten test edildiği argümanına biraz ağırlık veren uzun vadeli bir yükseliş gelişmesidir.

Ancak kısa vadede, Bitcoin’in kırması gereken bir çok direnç alanı var.

Bitcoin 1 saatlik grafik

Bitcoin Fiyat Analizi: 27 Şubat

Kısa vadede BTC için direnç ve destek seviyeleri, 55.000 $ ‘dan 44.864 $’ a düşüş için Fibonacci geri çekilme aracını kullanan Bitcoin’in, bir saatlik grafiğinde vurgulandı. Burada en dikkate değer, 49.700 $ ve 50.900 $ ‘da %50 ve %61.8 geri çekilme seviyeleriydi.

Ayrıca, boğaların toparlanma girişimlerine engel gibi görünen 52 bin dolar civarında bir tedarik bölgesi de vardı. Son zamanlarda güçlü bir reddedilme gören bir bölgeydi ve BTC’yi 45.000 $ ‘lık düşükleri bir kez daha gözden geçirmeye zorladı.

45.000 $ ‘lık destek, o zamandan beri fiyatların daha yüksek seviyelerde kaydedilmesiyle çift dipte ima eden bir yükseliş gelişimi olarak görülebilir. Yine de, kısa vadede, BTC için optimal bir ödül-risk ticareti, yazı zamanında mevcut değildi ve aynı olasılıkla yakında gelişecek.

Muhakeme

Teknik göstergeler saatlik grafikte bazı çelişkili işaretler gösterdi. Müthiş Osilatör, bir satın alma sinyali olan bir yükseliş ikiz tepe analizi sundu. Aksine, OBV alıcılar lehine önemli bir değişim kaydetmedi ve fiyat 45.000 $ ‘dan toparlandıktan sonra işlem hacmi yükselmedi. Özellikle ticaret hacmi burada önemli bir şeydi – Yükselen bir fiyatın yanı sıra yükselen bir hacim trendi, 52.000 doları aşacak bir toparlanmanın en kesin işaretidir.

Sonuç

Kısa vadede, 47.000 $ ‘lık bir ihlali sürdürmek, Bitcoin’in, güçlü bir rallinin çok önemli bir bileşeni olan işlem hacminin yazı zamanında eksik olmasına rağmen, 51.000 – 52.000 $ seviyelerini yeniden test ettiğini görecektir.ö

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,289.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!