Cuma, Mart 5, 2021

Bitcoin Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Son 48 saat Bitcoin için çalkantılı geçti. 21 Şubat’ta 58354 $ ‘ın zirvesine ulaştıktan sonra, varlık şu anda ~% 15 düşüşte ve şu anda 46.016 $ değerinde. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doların üzerinde kaldı, ancak en büyük dijital varlık için bir düzeltmenin başlangıcı olabilir.

Bitcoin 1 günlük grafik

27 Ocak’ta Bitcoin 29.510 $ ‘dan yerel bir dip kaydetti ve ardından önemli bir yükselişe geçti. Bitcoin, ay boyunca %70’in üzerinde arttı, ancak yükseliş boyunca BTC, yükselen bir takozun trend çizgileri içinde hareket etti.

Yazı sırasında, Bitcoin için muhtemelen düşüş eğilimi gösteren büyük bir kırılma olasılığı belirgindi. Fibonacci Retracement hatlarına göre, Tesla haberlerinin ortaya çıkmasının ardından 8 Şubat’ta kırılan BTC’ye yönelik ani direnç 45.134 dolar seviyesinde bulunuyor.

Yukarıdaki grafikte gözlemlenen özelliklerden biri, yükselen fiyatın yanı sıra işlem hacminin de düşüş eğilimi göstermesidir.

Pazar Gerekçesi

Şu anda, birkaç piyasa göstergesi bir fiyat düzeltmesine işaret ediyor. MACD göstergesi grafikte başka bir yükseliş seviyesine ulaşmayı başardı, ancak Göreceli Güç Endeksi veya RSI fiyatla bir sapma oluşturdu.

Satın alma baskısı, bu noktada aşırı satın alınan bölgenin altına düşen güçlü bir düşüşle karşılaşabilir.

Stokastik RSI, ayın çoğunu aşırı alım bölgesinde geçirdikten sonra trendin tersine döndüğünü de gösteriyor.

Direnç ve Destek

Direnç: 58354 Dolar
Destek: 45134 dolar 36891 ABD doları (orta vadeli)

Sonuç

Göstergelerin çoğunluğunun düşüş eğilimi gösterdiği göz önüne alındığında, grafiklerde düşüş görebiliriz. Belirtilen destek ve Dirençlere göre işlem açılabilir. Fakat Bitcoin’in sert hareketlerine karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,842.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.22
  THYAO.IS₺14.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.34