Cuma, Şubat 26, 2021

Bitcoin Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin’in değeri, mevcut destek seviyeleri boyunca ilerliyor ve yaklaşık 33.000 $ ‘ı konsolide etmeye çalışıyor. Tüm tahminlere karşı fiyatının ani pompalanması, BTC’ye desteği test etmek ve 33 bin dolar seviyesini korumak için bir şans daha sağladı.

Yazı yazılırken Bitcoin 33.990 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin altı saatlik grafik

Yukarıdaki tabloya göre, yükselen kanalın ardından Bitcoin fiyatı düşüş eğilimi için yükseliyordu, ancak bunun yerine piyasa yükseldi. Piyasa düzelmeye başladığında, fiyat şimdi 33 bin dolarlık desteğe yakın kaldı. Sarsıntı nedeniyle, BTC fiyatı en azından bir süreliğine mevcut seviyede konsolide olabilir.

Muhakeme

Düzeltme, BTC için 38 bin dolardan 34 bin doların altına düşüşe yol açtı. Ancak piyasa, 33.000 $ ‘ın üzerinde istikrar kazanmaya başladı. 50 hareketli ortalama da bu seviyede bir destek görevi gördü ve fiyatın tutması için bir temel oluşturabilir. Bu arada, göreceli güç endeksi dengede idi ancak aşırı alım bölgesine doğru ilerliyor.

Yukarı doğru harekete rağmen, 34.862 $ ‘lık direnç test edilecek. Düşen fiyatlar ile hacim küçüldükçe ivme de azaldı. Müthiş Osilatör, dalgalanmanın sadece kısa vadede ivmeyi artırdığını ancak hemen tersine döndüğünü belirtti. Piyasada bir düşüş var, ancak fiyat sabit kalabilir.

Sonuç

Borsadaki yükselen ruh hali kripto piyasasına yayıldıktan sonra, yutturmaca kaynaklı hareket şansı hala yüksek. Şu anda, Bitcoin’in değeri, tüccarların faaliyeti istikrar kazandıkça 33 bin doların üzerindeki seviyeyi tutmaya çalışıyor. Önceki eğilim, BTC piyasası için düşüş eğilimi gösterdi, eğer kripto para desteği kırarsa, düşüşün yakın zamanda gerçekleştiğini görebiliriz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,637.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09