Salı, Ocak 26, 2021

Bitcoin Fiyat Analizi: 20 Aralık

Bitcoin, Eylül başladığından beri iyi bir artış gördü. Aslında, Fiyat artışı 12 Aralık’tan bu yana bir abartıdan fazlası oldu. Şaşırtıcı olmasa da, Bitcoin’in dördüncü çeyrekteki performansı ortalama %19 olduğu için bu artış ihtiyatlı olunabilir. Ayrıca, En yüksek getiri, 4. çeyrekte %210 getiri sağladığı 2017 boğa koşusu sırasında gerçekleşti.

Aşağıdaki makale Bitcoin’in fiyatına orta-kısa vadeli bir bakış açısıyla bakacaktır.

Bitcoin 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Buraya ekli grafik, Eylül sonundan bugüne kadar olan en son artışın bir özetidir. Yukarıda belirtilen zaman dilimindeki artış, Genişleyen bir kama oluşturdu. Daha da önemlisi, Fiyat kamanın tepesine iki kez yeni çarpmıştı ve görünüşe göre bir geri çekilme olasılığı görünüyordu.

Gerekçe

Bahsedildiği gibi, Genişleyen takozun tepesinden geri çekilme muhtemel görünüyordu, Bu da Bitcoin’de kısa vadeli düşüşün bir nedenidir. Parabolik dalgalanmalar genellikle %23.6 veya %38.2’lik geri çekilmelerle sonuçlanma eğilimindedir. Tesadüfen,%23.6 – Fibonacci seviyesinde veya 19.910 $ ‘lık iyi bir destek alanı var gibi görünüyordu.

Ek olarak, 19.910 $ ile 19490 $ arasındaki aralık bir likidite cebi idi – Bitcoin’in bu bölgeye kısaca dalmasını bekleyebiliriz. Ancak, Bu aralığın ötesine geçerse, Bitcoin’in daha da düşmesini bekleyebiliriz, yani. %38,2 Fibonacci seviyesine kadar.

RSI ve Stokastik göstergenin her ikisi de aşırı alım bölgesindeydi, Bu durum kendi içinde aşağı yönlü görünen eylemde bir tersine dönüşü ima ediyordu. Ek olarak, Fiyat ile RSI arasındaki düşüş farklılığı, Fiyatın düşmesini daha zor hale getiriyor.

Dikkat edilecek seviyeler

Giriş: 23332,41 $
Stop-Loss: 24508,74 $
Kar Al: 20468,21 $
Ödüllendirme Riski: 2.43

Düşüşün devam etmesi halinde 18.437’yi görme şansı olduğunu burada belirtmek gerekir. Bu nedenle, Kısa devreyi önceden kapatmamaya dikkat edilmelidir.

Yazıda yatırım tavsiyesi içermez

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,921.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.18
  THYAO.IS₺12.70
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.64
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18