Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin Fibonacci ! Sihirli bir matematik yolu mu izleniyor? 220.000$?

Son dönemlerde üst mevkilerden analizci diyebileceğimiz ünlü teknik analistcilerden Bitcoin için sürekli uyarılar geliyor, algı mı hedefleniyor yoksa gerçekten Bitcoin fibonacci işliyor mu?

Ünlü analist: Bitcoin “sihirli bir matematik yolunu takip ediyor” dedi. Bitcoin fibonacci ?

Evet yanlış duymadınız, bir kripto para analisti buna inanıyor ve sıra takip edilmeye devam ederse Bitcoin Fiyatı için zirve hedefi 220.000$ olacak diyor.

Analist, Bitcoin’in “Fibonacci sayıları tarafından yönetildiğini” ve sihirli bir matematik yolunu takip ettiğini söylüyor. Fibonacci dizisini kullanarak, önceki her döngünün tabanının ve zirvesinin tahmin edilebilir olduğunu iddia ediyor ve aynı modeli takip ederseniz, BTC Fiyatı için bir sonraki tepe noktasının 220.000 dolar olacağını görebileceğimizi de ekliyor.

Bitcoin fibonacci

Bu model şayet çalışır ve hedefe ulaşırsa, bir yandan da en üst hedefe ulaştıktan sonra momentumun tersine dönmesinden sonra ulaşacağı bir dip sunmakta ki o da Bitcoin Fiyatı için dip seviyesinin 36.000 $ olacağı yönünde.

İşte o Tweet!

Bir diğer ünlü analist Bitcoin fibonacci Hakkında işte şöyle dedi

Hisseleri bırakın, Bitcoin ve altın alın, bana güvenin! – Kim Dotcom

Bitcoin’in fibonacci dizisini izlemeye devam etmediğini yalnızca zaman bizlere gösterecek. Yatırım tavsiyesi değildir, içerik yalnızca haber anlamı taşır.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları nelerden etkilenir?

Kripto para fiyatlarını etkileyen birçok etken vardır.Bunlar hepsinde çeşitlilik gösterir. Bitcoin fiyatı ele alınacak olursa; Bitcoin’i yeni çağın altını olarak düşünebilirsiniz. Son yaşanılan olaylardan örnek verecek olursak ABD-İran geriliminde BTC coin fiyatı yüzdesel olarak altından çok daha fazla arttı. (bknz: İran ABD Bitcoin Üçlüsününün kazananı Bitcoin) İnsanlar güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar. Ancak elbette bunu sadece altın olarak düşünemeyiz. Diğer etkenlerden bahsedecek olursak, ülkelerin kripto para ile ilgili açıklamaları da kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı etkilemekte. Kripto Para Birimi BTC şu anda piyasadaki bütün kripto paralara göre piyasadaki olağanüstü bir baskınlığı var. Bu nedenle altcoinlerden biraz ayrılıyor. Altcoinler ise yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında altcoinin bağlı olduğu şirketlerin durumu, balinalar gibi etkenlerden etkilenmekte. Örneğin hâlâ devam eden Ripple davası ripple hakkında belirsizliklere yol açmakta. (bknz: Ripple Mahkeme)

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96