Bitcoin balinalarından 110 milyon dolarlık banknot

Halving Sonrası Bitcoin: BTC’nin Dolara Karşı İyi ve Kötü Puanları

Bitcoin bölünmesi şüphesiz bu yıl kripto para piyasasında en çok beklenen olaylardan biriydi. Kripto para topluluğu yarı yolda bile geri sayım yapmaya başlamıştı.

BTC’nin yarısı çok heyecan vericiydi çünkü meraklıları BTC’nin etkinlikten sonra 15.000 dolara ulaşmasını bekliyordu. Bununla birlikte, BTC istikrarlı fakat bu beklentilerden çok uzaktı.

Bununla birlikte, koronavirüsün yıkıcı etkileri Bitcoin yarısını gölgede bıraktı. Yatırımcılar paniğe kapıldı ve paraya dönmeye başladı. Bu eylemler BTC / USD’de düşüşe neden oldu. Ancak, BTC kısa sürede iyileşti ve yükselmeye başladı. 15 Mayıs’ta BTC 9.870 dolar zirveye ulaştı.

Bitcoin Evlat Edinme BTCnin Dolara Karsi Iyi ve Kotu Puanlari

BTC, grafik üzerinde de işaretlenmiş bir anahtar pivot çizgisinde ilerlemeye devam etti. Cari fiyatlarla, BTC, bölünmeden bu yana % 12’den fazla arttı. Ancak, varlık artık bir konsolidasyon aşamasına girmiş görünmektedir.

Bitcoin (BTC) Toplu Kabulünün Artıları ve Eksileri

Koronavirüs salgını ekonomiyi durdurdu. Fabrikalar kapatıldı ve tüm dünyada milyonlarca insan işini kaybetti. Merkez bankaları daha önce hiç görülmemiş bir oranda para vermeye başladılar. Örneğin, ABD Federal Rezervi günde 125 milyar dolar basmaktadır.

Bu baskı, paranın değerinin uzun vadede keskin bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Altın, gümüş ve Bitcoin gibi sınırlı ürünler bu durumda daha değerli olacaktır. Fiat parası değer kaybettikçe bu varlıklar daha pahalı hale geliyor.

Olumsuz yönlere gelince; Bitcoin oldukça uçucudur. Ayrıca, manipüle edilebilir ticari kullanımı ve BTC balinaları nedeniyle, fiyatın nereye gidebileceğine dair bir garanti yoktur. Varlığın fiyatı aniden sıfıra yaklaşabilir. Ayrıca, karanlık ağdaki olaylarda, tüm suçlar Bitcoin’e atılır.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.